Loading...
MebleOgród

Hamaki ogrodowe

Chyba każdy lubi relaksować się w hamaku. Trzeba przyznać, że nie ma nic przyjemniejszego niż leniuchowanie w słoneczny dzień w ogrodzie. Moda na taki rodzaj wypoczynku przyszła do nas z ciepłych krajów i szybko się przyjęła. Sklepy oferują mnóstwo różnych produktów, na co zwrócić uwagę przy zakupie, który hamak wybrać?

Dobrej jakości hamak uszyty jest z wysokiej jakości materiału (zazwyczaj płótna albo bawełny) z dodatkiem tworzyw sztucznych, co zwiększa trwałość materiału.
Koniecznie sprawdź jakie maksymalne obciążenie wytrzyma dany hamak. Im gęstsze sploty nici- tym zazwyczaj solidniejszy materiał.

Tradycyjny hamak wykonany z materiału oraz drewnianego drążka.

http://www.whamaku.pl
http://www.whamaku.pl

Inny hamak kupimy do przydomowego ogrodu, a inny na wyprawy turystyczne.

http://www.whamaku.pl
http://www.whamaku.pl

 

Określ ile osób ma wypoczywać jednocześnie w hamaku. Na rynku są bowiem dostępne hamaki jednoosobowe jak i przeznaczone dla kilku osób.

Zastanów się w jakim miejscu umieścisz hamak. Każdy hamak wymaga dwóch równoległych podpór do których zostanie przymocowany. Najczęściej przydają się tutaj drzewa, a jeśli ich nie ma można kupić specjalne stelaże do hamaków, albo hamak ze stelażem.

http://www.whamaku.pl
http://www.whamaku.pl

Fotele (bujawki)  hamakowe to opcja dla tych którzy niekoniecznie chcą leżeć, ale chętnie posiedzą.

http://www.lepukka.pl
http://www.lepukka.pl

 

One comment
  1. Jacek

    Hamaki to świetny pomysł na wzbogacenie wystroju ogrodu, ale jak zawsze dużą rolę odgrywają detale. Jeśli zdecydujemy się na hamak, który wymaga rozwieszania między drzewami lub jakimiś słupami to montaż musi na tip-top. Pamiętam że jakoś dwa lata temu hamak sąsiada urwał się pod jego ciężarem i facet poobijał się boleśnie. Dlatego ja użyłem do montażu karabińczyków zamiast elementów dołączonych do hamaka. Szczerze to na pierwszy rzut oka było widać, że do solidnych nie należą. A teraz mam pewność, że hamak będzie bezpiecznie sobie wisiał i nic złego się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg