Loading...
Urządzanie wnętrz

Karnisze z duszą

Dobrze dobrane do wnętrza karnisze są nie tylko funkcjonalne ale i podkreślają charakter pomieszczenia. Jak spośród wielu modeli karniszy dokonać najlepszego wyboru?

Jeśli urządzasz klasyczną, nieco rustykalną kuchnię, zdecyduj się na krótkie firanki i stylizowane karnisze. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz więcej światła w pomieszczeniu, podkreślisz ramy okienne oraz harmonijnie zaaranżujesz wnętrze. Karnisze w okleinie drewnopodobnej wyeksponują urok Twojej kuchni i nie zaburzą jej przytulnego, rodzinnego charakteru.

Eleganckie karnisze z elementami plecionki idealnie wpasują się w nowocześniejsze wnętrze, które wymaga podkreślenia swojego stylu. Kolor karniszy dopasować należy do charakteru zarówno okien jak i całego pomieszczenia. Stylowe, srebrne karnisze nadają się do pokoi wyposażonych w szklane i metalowe sprzęty.

Skromniejsze, ale nowoczesne karnisze na lince znakomicie uzupełnią modne wnętrze, w którym dominuje oszczędność w formie i fakturze. Takie karnisze nie przyciągają nadmiernej uwagi, spełniają jednak świetnie swoją funkcję.

Bogato zdobione karnisze uzupełnią secesyjne wnętrze, w którym znajdują się wyściełane meble, bibeloty i poduszki. Na takich karniszach utrzymają się gęste firanki i ciężkie zasłony, dzięki czemu pokój zyska jeszcze więcej stylizowanego uroku.

Wybór karniszy palety dostawców może być kłopotliwy, niemniej warto pamiętać, by wybory tego dokonywać na końcu aranżacji pomieszczenia, gdy ma ono już swój styl. Karnisze pełnią funkcję dekoracyjną, problematyczne mogłoby być urządzanie pokoju przez wzgląd na nie. Gdy pokój wymaga już tylko drobnych poprawek, wtedy można spokojnie wybierać karnisze, gdyż ich model i kolor uzależnione są od pi?kne charakteru pomieszczenia.

Źródło zdjęć: dekorama.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.