Loading...
Urządzanie wnętrz

Dyskretny urok rolet

Roleta Przyszybowa

Posiadając mieszkanie lub dom, pragniemy prywatności. Niestety – wiele bloków, czy wieżowców budowanych jest zbyt blisko siebie i sąsiedzi „ zaglądają” nam w okna, podobnie jest, gdy działki budowlane są nieduże. Co zrobić, aby czuć się swobodnie i nie rezygnować z dużych okien? Rozwiązaniem dla tego dylematu są rolety, dzięki którym można przysłonić okna a jednocześnie pozwolić na cyrkulację powietrza oraz wybrać stopień przepuszczalności światła.

Roleta Przyszybowa
Roleta przyszybowa

Rolety wytwarzane są z rozmaitych materiałów i zgodnie z różnymi technologiami, dlatego ich wybór jest tak duży. Dodatkowym atutem rolet jest kolorystyka i wzornictwo, dzięki którym można wyposażyć się w naprawdę unikalne i funkcjonalne produkty.

Roleta bambusowa
Roleta bambusowa

Głównym celem zakładania rolet jest ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem. Szczególnie latem ostre Słońce może być bardzo nieprzyjemne i prowadzić do silnego nagrzania mieszkań, czy domów. Odpowiednie rolety zapobiegają wdzieraniu się gorącego Słońca do środka, dzięki czemu wnętrza są chłodniejsze i przyjemniej w nich spędzać czas latem.

Roleta naścienna
Roleta naścienna

Dodatkowym atutem rolet jest to, że w letnie poranki chronią nie tyle przed ciepłem, co przed zbyt wczesnym nasłonecznieniem, które utrudnia wypoczynek. Rolety przysłaniają okna, nie pozwalając Słońcu zbyt szybko budzić domowników.

Roleta dachowa
Roleta dachowa

Rolety służą więc głównie osłanianiu pomieszczeń, ale dzięki swojej budowie pomagają także chronić prywatność, zapewniają dyskrecję oraz poufność naszego życia. Są też atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, który podkreśla charakter wnętrza i pozwala zrezygnować z zasłon, o ile nie podobają się one domownikom lub nie pasuję do wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.