Loading...
Urządzanie wnętrz

Zalety karniszy z metalu

Jeśli szukasz oryginalnych, wytrzymałych karniszy, zdecyduj się na wyrób z metalu. Rozwiązanie takie pozwala uzyskać elegancki, nieco surowy wygląd pomieszczenia a karnisze metalowe idealnie współgrają z takimi aranżacjami.

Metalowe karnisze znakomicie pasują do wnętrz, które chcemy utrzymać w monochromatycznym stylu. Powłoki kolorystyczne np. antyczne złoto lub satyna, nie kontrastują z meblami, czy innymi okuciami, ponieważ są dyskretne a jednocześnie posiadają urok surowego zdobienia.

Karnisze z metalu sprawdzą się do podwieszania na nich cięższych kotar, które wymagają solidnego rozwiązania. Bardzo dobrze prezentują się także delikatniejsze firanki, czy zasłony na lżejszych karniszach.

Metalowe karnisze posiadają wiele końcówek, ponieważ z tego tworzywa łatwo wyczarować rozmaite kształty. Dodatkowym atutem karniszy z metalu jest łatwość ich montażu i prostota czyszczenia.

Wybierając karnisze warto rozważyć modele z metalu – są dostępne w różnej grubości, masywne i lżejsze, w stylowych, dyskretnych kolorach i wielu wzorach końcówek. Dzięki tym zaletom można je zamontować zarówno w pokoju jak i w kuchni bez obaw, że przyćmią pomieszczenie. Takie karnisze z pewnością nadają się do wnętrz stylizowanych a jeśli dobierze się odpowiednie końcówki, także do tych nowocześniejszych, czy bardziej neutralnych w wyrazie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.