Loading...
Inspiracje

Ściana robi wrażenie

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim lub budowanego domu to spore pole do pomysłowej oraz praktycznej aranżacji. Warto zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe, które służą do nadania charakteru ścianom – to dzięki nim wnętrza od razu nabiorą stylu.

Ściany można pomalować – to najprostszy i najtańszy pomysł. Wielość rodzajów farb i ich kolorów pozwala na dowolne wykończenie, które nie musi być ani nudne, ani monotonne. Farby można mieszać lub dodawać pigmentu, malować ściany pasami lub fragmentami. Regulacja ostrości koloru, czy jego głębi pomaga w „sterowaniu” wysokością i szerokością pomieszczeń.

Tapety to nie przeżytek – współczesne tapety nie mają bowiem nic wspólnego z tymi siermiężnymi produktami sprzed kilku-kilkunastu lat. Obecnie tapety dostępne są w rozmaitych kolorach, fakturach i wzorach, można je zmywać, są odporne na wilgoć i ciepło, więc nadają się i do kuchni i do łazienki. Ciekawe wzory tapet odmieniają wnętrze i latami mogą cieszyć oczy.

Ściany można wyłożyć także tynkiem strukturalnym. Nałożenie tynku i jego umiejętne rozmieszczenie pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych wzorów i przecierań. Z powodzeniem można robić smugi, okręgi, pawie pióra i wiele innych, które zupełnie odmieniają pomieszczenia.

Warto pomyśleć o tym, aby w przestronnym holu wyłożyć ściany cegłami lub sztucznym kamieniem, czy płytkimi, imitującymi cegły. Ceglane wykończenie ścian pięknie wygląda także w pokoju z kominkiem oraz w tradycyjnej, rustykalnej kuchni. Cegła nadaje wnętrzu nieco surowości, ale jest niezwykle zdobnicza i efektowna.

Wykańczając ściany można także zastanowić się nad okładzinami kamiennymi, boazeriami z deszczułek, czy prawdziwymi tkaninami. To wspaniałe inspiracje dla kogoś, kto chce mieć piękny i nietypowy dom. Rozwiązania takie wymagają jednak pewnej odwagi i osobom preferującym tradycyjne wykończenia mogą nie przypaść do gustu tym bardziej, że różnorodność farb i tapet pozwala na wiele możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.