Loading...
Urządzanie wnętrz

Szafa na ubrania

Ubrania dla każdej kobiety (ale i dla większości panów) są ważnym elementem życia i samoprezentacji. Mamy swoje ulubione stroje, kostiumy wyjściowe, bardzo eleganckie rzeczy na przyjęcia, ciuszki okazjonalne i wiele wiele innych. Każdy sezon wymaga innych ubrań – nasz klimat sprawia, że potrzeba nam sporo rzeczy, które nosimy w zależności od pogody. Ubrania zwyczajowo trzymamy w szafach, czy komodach – jakie powinny być, aby najlepiej spełniać swoje role?

Idealna szafa, idealna komoda

Z komodami sprawa jest prosta – możemy trzymać tam bieliznę, koszulki, czy swetry, posegregowane i ułożone w szufladach. Komody nie są jedna zbyt pojemne a same zajmują sporo miejsca. Pozostają więc szafy.

Idealna szafa powinna być pojemna, zajmować niedużo miejsca i sama utrzymywać porządek w swoim wnętrzu. Niestety nie ma jeszcze tak sprytnego modelu, ale dzięki dobremu wyborowi można znacznie ułatwić sobie życie.

Zabudowane szafy wnękowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ mieszczą sporo rzeczy i dzięki temu mogą odgrywać rolę schowka na sezonową odzież. Szafy tego typu są pojemne i ładnie komponują się z wnętrzami, gdyż zwykle ich wygląd jest neutralny. Często wyposażone są w duże lustra, w których można się swobodnie przeglądać i kontrolować swój wygląd.

Tradycyjne meblościanki odchodzą już do lamusa, zastępowane systemami meblowymi. Meble takie można dobierać według potrzeb, łączyć szafy ubraniowe z komodami, szufladami i półkami, co pozwala posegregować odzież i łatwiej utrzymywać porządek. Wiele nowoczesnych szaf posiada liczne schowki, czy uchwyty, dzięki którym można łatwo znaleźć miejsce na torebki, kapelusze, czy rzadziej używane obuwie.

Wybierając szafę, czy system meblowy należy skomponować je z wnętrzem. Zawsze, o ile jest taka konieczność, można zamówić meble wykonywane na wymiar – mamy wtedy pewność, że będą idealnie pasować do pomieszczenia oraz wykorzystają każdą wolną przestrzeń.

Garderoba

W dużych mieszkaniach lub domach można wygospodarować pomieszczenie na garderobę. Pozwala to znieść konieczność posiadania szaf ubraniowych i na obuwie, niemniej wymaga dysponowania większym metrażem. W garderobach można zamontować wieszaki, półki i szuflady, aby utrzymywać w ubraniach porządek i dzielić je na stroje sezonowe oraz okazyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.