Loading...
Urządzanie wnętrz

Odmień wnętrze niewielkim kosztem

Twoje mieszkanie jest w pełni umeblowane, wyposażone i schludne? Lubisz w nim przebywać, bo jest funkcjonalne i wygodne? Masz więc dom, do którego chętnie wracasz, niemniej od dłuższego już czasu wygląda podobnie. Jeśli chcesz coś zmienić a nie planujesz ani malowania ani wymiany mebli, zainwestuj w drobne elementy dekoracyjne i odmień swoje wnętrze nie do poznania.

Jak niedużym kosztem odmienić mieszkanie? Masz do wyboru kilka opcji – jeśli umiejętnie je połączysz, uzyskasz świeży i niebanalny efekt.

Obicia mebli i pokrowce

Jeśli Twoja kanapa i fotele mają już dość wysłużone obicia, możesz je wymienić. Meble w dobrym stanie, ale ze zużytymi obiciami nie prezentują się estetycznie a łatwo można je odmienić. Jeśli ma się talent krawiecki, można samemu uszyć nowe pokrowce, natomiast wymianę obić warto zlecić tapicerowi. Na pokrowce warto wykorzystać tkaniny, które łatwo zszyć na domowej maszynie i wyprać – można uszyć pokrowce do zdejmowania, dzięki czemu będzie można bez trudu wrzucić je do pralki, gdy się zabrudzą. Nowe obicia, czy pokrowce potrafią całkiem odmienić stare meble i sprawdzają się lepiej, niż koce, które mają tendencje do zsuwania się i opadania.

Firanki, zasłonki

Zmiana zasłon i firanek jest dużo tańsza i mniej kłopotliwa, niż zamontowanie nowych żaluzji albo rolet. Firanki, czy zasłonki można uszyć samodzielnie albo też powierzyć prace krawcowej. Nowe ozdoby okien potrafią je odmienić – kolory i faktury są rozmaite, tkaniny nie są drogie, dlatego warto od czasu do czasu zmieniać je, aby nasze wnętrza ukazywały się w nowych odsłonach co sezon.

Poduszki

Poduszki nadają wnętrzu przyjemny, domowy charakter i sprawiają, że pokój staje się przytulniejszy. Można kupić poduszki w różnych kształtach i wielkościach oraz szyć lub dokupywać poszewki. Pięknie prezentują się poszewki ręcznie haftowane lub barwione – są niepowtarzalne i wspaniale uzupełniają rustykalne wnętrza. Nowoczesne poduszki, jednobarwne pasują zaś do nowoczesnych pokoi. Poduszki pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne ale i użytkowe – można oprzeć na nich głowę lub nogi.

Serwety, obrusy

Nowoczesne serwety i obrusy są świetną ozdobą do mieszkania. Należy jednak dobierać je oszczędnie i z umiarem, aby nie zrobić z pokoju babcinego saloniku. Ręcznie robione serwetki są bardzo klimatyczne, ale najlepiej prezentują się w towarzystwie antyków. Nowoczesne serwety zaś sprawdzą się w każdym innym wnętrzu – na kawowej ławie lub stoliku albo pod wazonem. Obrusy do codziennych obiadów powinny być wykonane z tkanin nieplamiących i łatwych w praniu. Obrusy na specjalne okazje często mają swoją tradycję, przekazywane są z pokolenia na pokolenie i mimo staroświeckiego charakteru nadają rodzinnym posiłkom wyjątkowy styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.