Loading...
Urządzanie wnętrz

Wyposażenie do łazienki

Bez względu na to, czy posiadasz malutką łazienkę, czy też prawdziwy pokój kąpielowy, potrzebujesz szeregu akcesoriów niezbędnych w takim miejscu. Aby Twoja łazienka była ładna i funkcjonalna, potrzebujesz konkretnych elementów wyposażenia oraz dodatków, które nadadzą jej indywidualny styl.

Półki

Zapewne Twoja łazienka nie jest dużą, musi za to wypełniać szereg funkcji. Bez względu na to, czy masz w niej wannę, czy kabinę prysznicową, potrzebujesz miejsca na kosmetyki i przybory do mycia. Te, których używasz najczęściej, powinny być stale pod ręką, dzięki przeróżnym rodzajom półek. Półki pokryte płytkami spełnią swoją funkcję i będą ozdobą łazienki, jeśli dodasz tam kilka akcesoriów np. morskich muszli, świec lub mis zapachowych z płatkami kwiatów.


Szafki

Kosmetyki i akcesoria używane rzadziej, środki higieniczne i ich zapasy mogą znajdować się w szafkach. Tam też umieścisz środki piorące, czyszczące i inne, których potrzebujesz w domu. W łazience z zasady nie trzymamy zapasowych ręczników, ponieważ szkodzi im nieustannie wilgotne powietrze. Ręczniki można trzymać razem z pościelą w schowku poza łazienką.


Szuflady

W łazienkowych szufladach możesz trzymać kolorowe kosmetyki, ale z reguły lepiej jest malować się w pokoju z oknem (światło naturalne). Jeśli Twoja łazienka ma okno lub masz doświadczenie w nakładaniu makijażu w sztucznym świetle, możesz robić to w łazience. W szufladach można przechowywać także akcesoria służące do układania włosów i dbania o paznokcie.

Uchwyty

Dobrze dobierz wszelkiego typu uchwyty do łazienki – do papieru toaletowego, na myjki, ręczniki, waciki kosmetyczne, suszarkę do włosów itp. Powinny one być łatwo dostępne, by każdy domownik mógł z nich korzystać.


Pojemniki

Przydatne są też różnego rodzaju pojemniki np. na sole kąpielowe, mydło (może być w kostce na mydelniczce, ale bardziej higieniczne jest mydło w dozowniku) i in. Warto posiadać w łazience stojak na szczoteczki do zębów oraz kubki do płukania ust.

Akcesoria dodatkowe

W łazience powinien znaleźć się także nieduży kosz na odpadki higieniczne (jeśli łazienka łączona jest z wc) oraz stosowne akcesoria do czyszczenia oraz udrożniania muszli.

Często łazienka służy też jako suszarnia na pranie – jeśli odczuwasz taką potrzebę, zamontuj nad wanną lub u sufitu opuszczaną suszarkę.

Lustro przydaje się podczas licznych czynności w łazience, dlatego powinno być dość duże i zapewniać właściwe widzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.