Loading...
InspiracjeUrządzanie wnętrz

Jak wybrać dobry dywan?

dywan

Dywany nie są anachroniczne – to piękna i użyteczna ozdoba każdego domu oraz mieszkania. W zależności od tego, gdzie dywan ma się znajdować, wybrać należy model wykonany w odpowiedniej technologii, właściwy fason i kolor.

Jakie mamy dywany?

Dywany mogą być tkane ręcznie lub maszynowo. Do produkcji dywanów używa się włókien naturalnych, sztucznych (syntetyki) lub mieszanek.

Rozmaite dywany można kupić w Polsce wprost od producentów, warto jednakże przywieźć oryginalny produkt z zagranicznej wycieczki np. do Egiptu, Turcji lub Tunezji. Idealnym połączeniem jest jednak zakup dywanu w Polsce, ale tkanego w Indiach przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, na co pozwala coraz większa liczba użytkowników.

Dywan do zadań specjalnych

Dywan do przedpokoju powinien być przede wszystkim odporny na zabrudzenia, wytrzymały. W korytarzach najlepiej sprawdzają się dywany mocne, w ciemnych kolorach, bądź takie, które wykorzystują najnowsze technologie ochronne jak Easy Clean.  Specjalna powłoka zapobiega trwałym zabrudzeniom, jest odporne na plamy i sierść zwierzaków, ale również potrafi zachować w sobie kurz do kolejnego sprzątania. Dywany Easy Clean będą więc idealnym rozwiązaniem do przedpokoju.

Dywany do jadalni i kuchni

Jedzenie, tłuszcz i wilgoć mogą niekorzystanie wpływać na stan dywanów. W pomieszczeniach, które są pod tym względem „ groźne” trzeba wyposażać w dywany odporne na takie zjawiska, łatwe w czyszczeniu i długo utrzymujące ładny wygląd. Tu również można sięgnąć po dywany łatwoczyszczące, które poza swoimi właściwościami, są również eleganckie i stylowe.

Dywaniki łazienkowe

Dywaniki do łazienki to mistrzowie radzenia sobie w trudnych sytuacjach – absorbują wodę, zachowując jednocześnie ładny kształt i wygląd.

Dywany do sypialni rodziców i pokoju dziecka

Aby w pokojach, w których śpimy, móc mieć dywany, trzeba pamiętać o tym, by regularnie je czyścić i prać, aby nie stanowiły domu dla roztoczy. Jeśli jesteśmy gotowi na to wyzwanie, to nie ma żadnych ograniczeń w wyborze dywanów – rodzice mogą pozwolić sobie na oryginalne lub klasyczne wzory, dzieci zaś ucieszą się z dywanów wzorzystych i kolorowych.

Uniwersalne cechy dobrego dywanu

Bez względu na to, czy dywan ma znajdować się w korytarzu, w jadalni, czy pokoju dziecka, musi odznaczać się kilkoma uniwersalnymi cechami. Dobre dywany powinny być miękkie a zarazem sprężyste, o gęstym włosiu łatwym w czyszczeniu. Cechy te pozwalają na utrzymanie dywanu w higienicznym stanie i atrakcyjnym wyglądzie.

One comment

  1. barka

    jakość dywanu ma znaczenie! kiedyś kupiłam tani w markecie i sie po roku nadawal tylko na śmietnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.