Loading...
Inspiracje

Jak wybrać dobry dywan?

Dywany nie są anachroniczne – to piękna i użyteczna ozdoba każdego domu oraz mieszkania. W zależności od tego, gdzie dywan ma się znajdować, wybrać należy model wykonany w odpowiedniej technologii, właściwy fason i kolor.
Jakie mamy dywany?

Dywany mogą być tkane ręcznie lub maszyno. Do produkcji dywanów używa się włókien naturalnych, sztucznych (syntetyki) lub mieszanek.

Rozmaite dywany można kupić w Polsce, warto także przywieźć oryginalny produkt z zagranicznej wycieczki np. Do Egiptu, Turcji lub Tunezji.

Dywan do zadań specjalnych

Dywan do przedpokoju powinien być przede wszystkim odporny na zabrudzenia wytrzymały. W korytarzach najlepiej sprawdzają się dywany mocne, w ciemnych kolorach. Ze względu na ryzyko kontaktu z wodą deszczową lub błotem, dywan powinien zapewniać komfort użytkowania i sługo pozostawać atrakcyjnym wizualnie.


Dywany do jadalni i kuchni

Jedzenie, tłuszcz i wilgoć mogą niekorzystanie wpływać na stan dywanów. W pomieszczeniach, które są pod tym względem „ groźne” trzeba wyposażać w dywany odporne na takie zjawiska, łatwe w czyszczeniu i długo utrzymujące ładny wygląd.


Dywaniki łazienkowe

Dywaniki do łazienki to mistrzowie radzenia sobie w trudnych sytuacjach – absorbują wodę, zachowując jednocześnie ładny kształt i wygląd.

Dywany do sypialni rodziców i pokoju dziecka

Aby w pokojach, w których śpimy, móc mieć dywany, trzeba pamiętać o tym, by regularnie je czyścić i prać, aby nie stanowiły domu dla roztoczy. Jeśli jesteśmy gotowi na to wyzwanie, to nie ma żadnych ograniczeń w wyborze dywanów – rodzice mogą pozwolić sobie na oryginalne lub klasyczne wzory, dzieci zaś ucieszą się z dywanów wzorzystych i kolorowych.


Uniwersalne cechy dobrego dywanu

Bez względu na to, czy dywan ma znajdować się w korytarzu, w jadalni, czy pokoju dziecka, musi odznaczać się kilkoma uniwersalnymi cechami. Dobre dywany powinny być miękkie a zarazem sprężyste, o gęstym włosiu łatwym w czyszczeniu. Cechy te pozwalają na utrzymanie dywanu w higienicznym stanie i atrakcyjnym wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *