Loading...
Aranżacje wnętrz

Owca pod nogami

Wiele osób narzeka na marznięcie – zimno może być w całe ciało lub w jego fragmenty: dłonie, stopy, twarz. W takich chwilach nie zastanawiamy się zbytnio i po prostu zakładamy coś cieplejszego, parzymy herbatę albo zażywamy ciepłej kąpieli lub prysznica. Niemniej warto wiedzieć, że marznięciu w domu można zapobiec w ciekawy sposób – dzięki owczym skórom.

Dobrze wyprawiona i zaimpregnowana skóra z owcy pokryta jest miękką, ciepłą wełną, która wspaniale chroni przed chłodem. Można nabyć wiele wyrobów ze skóry – narzuty na kanapy i fotele, kapcie, bambosze, zagłówki itp. Jednak tym, co najlepiej uchroni nas przed zimnem, będą dywany z owczej skóry, które położymy sobie pod nogi.


Ogólne poczucie chłodu w domu często wynika z tego, że chodzimy bez obuwia, w cienkich skarpetkach i namarzamy od stóp. Zimne stopy to początek przeziębienia, ponieważ to bardzo wrażliwy punkt naszego ciała. Warto wiedzieć, że na podeszwach stóp jest wiele receptorów, odpowiadających za nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego gdy stopy są zimne, odczuwamy dyskomfort i możemy się rozchorować. Często również od przemarzniętych stóp zaczyna się zapalenie pęcherza, który jest wrażliwy na ataki bakterii. Osłabiony, walczący z zimnem organizm może nie odeprzeć naporu intruzów i zacznie nam dokuczać jakaś infekcja. Jeśli więc nie lubisz nosić kapci, grubych skarpet albo po prostu marzniesz w stopy, rozważ inwestycję w dywany z owczych skór. Nie jest to mały wydatek, ale zadbane skóry dobrej jakości mogą służyć wiele lat. Poza tym są wspaniałym elementem ozdobnym do domu, który dzięki nim zabiera klimatycznego ciepła i nieco rustykalnego stylu. Skóry są więc nie tylko funkcjonalne ale i atrakcyjne, dlatego z powodzeniem sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach jak i domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.