Loading...
Urządzanie wnętrz

Domowy gabinet

Jeśli marzysz o tym, aby w domu mieć gabinet z prawdziwego zdarzenia, wybierz dobre gatunkowo, eleganckie meble gabinetowe. Dzięki nim stworzysz w gabinecie odpowiedni nastrój i klimat, sprzyjający pracy oraz wypoczynkowi.

Pomieszczenie, które przeznaczysz w domu na gabinet nie musi być duże. Ważne jest natomiast, abyś wykończył je i urządził z głową. Nawet nieduży pokój może pełnić rolę gabinetu, o ile jest odpowiednio wyposażony. Należy pamiętać o tym, by pomieszczenia nie przeładować meblami, bo stanie się niewygodne i nieestetyczne. Gabinet nie jest niezbędnym w domu pomieszczeniem, dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, aby był dokładnie taki, jak powinien.

Dobrze urządzony gabinet jest oszczędny w formie. Można sprawić, by był przytulny, ale przede wszystkim nie wolno obciążyć go zbyt dużą ilością mebli, czy bibelotów. Właściwe meble gabinetowe są dość proste, eleganckie i klasyczne. Mogą być stylizowane na antyki lub nimi być, ponieważ ciężkość umeblowania w gabinecie sprzyja jego charakterowi. Najlepsza jest tu jednak złota proporcja, która nie pozwala wstawiać do gabinetu ani zbyt ciężkich, ani nazbyt lekkich, które nadają się bardziej do słonecznych saloników. Gabinet ma bowiem być dość poważny, aby przyjąć tam np. adwokata i wystarczająco przytulny, aby móc w nim przyjemnie spędzać czas na czytaniu.


Dużą rolę odgrywają w gabinecie odpowiednie meble gabinetowe, ale i pozostałe wyposażenie – przysłony okien, kwiaty itp. Wszystko powinno być stosowane z umiarem, zgodnie ze stylem gabinetu. Można pozwolić sobie na urządzenie bardziej nowoczesnego gabinetu, ale w tym przypadku trzeba uważać na to, by nie zaaranżować sobie sali operacyjnej, czy statku kosmicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.