Loading...
Aranżacje wnętrz

Japońska sypialnia

Kwitnąca wiśnia

Zajadasz się sushi, masz słabość do kwiatów wiśni i lubisz dyscyplinę? W takim razie Twoja japońska natura potrzebuje wsparcia – urządź sypialnię w klimacie kraju Kwitnącej Wiśni.
SushiKolory

Twoja japońska sypialnia powinna być jasna – zrezygnuj z soczystych farb do malowania ścian, wzorzystych tapet, imitacji drewna itp. Wybierz np. delikatny, elegancki tynk strukturalny, koniecznie w odcieniach bieli: barwy subtelnie kremowe, przecierane. Czysta biel może razić, ale jeśli chcesz spróbować, pomaluj ściany na biało i nadaj im nieco ciepła dzięki np. kilku obrazkom haiku w kremowych odcieniach, które powiesisz na ścianie albo beżowym zasłonkom.

Kwitnąca wiśnia
Meble

Do sypialni w japońskim stylu wybierz proste, eleganckie i lekkie meble. Możesz kupić zupełnie niskie łóżko, ciężkie, które jednak nie może przytłaczać umeblowania. Warto w sypialni umieścić dobraną kolorystycznie i stylowo toaletkę z lustrem, czy parawan z kratek, z okienkami zasłoniętymi białym pergaminem. Dominującymi kolorami w japońskiej sypialni powinna być biel łamana barwami kremowymi,  odcienie surowego, ciemnego drewna (meble, rama lustra, panele) oraz czerń (dodatki – świeczniki, wazony).

Świecznik
Dodatki

Styl japoński nie lubi przesady, bogactwa, bibelotów, wielu kolorów i faktur. Postaw na kilka wystylizowanych elementów, które wniosą do sypialni japoński klimat – pościel w delikatny nadruk kwitnącej wiśni, szlafrok z jedwabiu, kilka prostych świeczników. Aby w Twojej sypialni gościł japoński styl, nie zapomnij o dyskretnym, przytłumionym świetle (lampion), które pięknie układa się na prostych meblach i subtelnej pościeli.

Lampion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.