Loading...
Urządzanie wnętrz

Lustrzane odbicie

Lustro

Lustro to ważny element wyposażenia mieszkania, który przydaje się w kilku celach – do przeprowadzania zabiegów higienicznych, układania fryzury, nakładania makijażu, kontrolowania swojego wyglądu oraz do modelowania wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranym lustrom można nie tylko wygodnie dbać o siebie, ale także optycznie powiększyć pomieszczenie, dlatego warto poświęcić nieco czas na wybór luster do domu.

Lustro
Lustro

Lustra w przedpokoju

Lustro w przedpokoju znakomicie powiększy małe wnętrze, czy poszerzy korytarz. Można je zamontować na przesuwanych drzwiach szafy typu komandor, w ściance mebli typu przedpokój albo bezpośrednio na ścianie. Lustra takie powinny być wysokie, aby można było swobodnie przejrzeć się w nich, oglądając całą sylwetkę. Przedpokój lub korytarz to bowiem najlepsze miejsce, aby zamontować duże lustro, służące do kontrolowania wizerunku całej sylwetki.

Lustro do przedpokoju
Lustro do przedpokoju

Lustra łazienkowe

Lustro w łazience powinno być umiejscowione na takiej wysokości, aby widoczna była cała głowa (twarz i włosy) wraz z szyją i częścią barków. Powinno ono zapewniać naturalny ogląd twarzy, nie deformować jej, zanadto nie pomniejszać ani nie powiększać, gdyż przy lustrze w łazience najwygodniej jest mężczyznom regulować zarost, czy golić się i czesać, a kobietom układać fryzury, regulować brwi, czy nakładać makijaż.

Lustra pokojowe i inne

W pokojach można montować lustra, ale nie jest to konieczne, ponieważ pełnią wtedy funkcję prawie wyłącznie dekoracyjną, a zabierają dość dużo miejsca, które jest cenne szczególnie w małych mieszkaniach.

Lustro
Lustro

Dodatkowe lustra przydadzą się szczególnie paniom – nieduże lusterka z podstawkami umożliwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu, czy idealnej regulacji gęstości brwi. Najczęściej lusterka takie można obracać – z jedna tafla zapewnia naturalną wielkość twarzy, druga powiększa, co pomaga w malowaniu się, czy skubaniu drobnych włosków.

Lusterko obrotowe
Lusterko obrotowe

Lustra powinno się dobierać zgodnie z charakterem mieszkania, można także zdecydować się na lustra neutralne, które prostą ramą nie będą zwracać uwagi, a wciąż będą pełnić swoje funkcje. Wiele osób decyduje się na oryginalne, designerskie lustra, które przypominają kształtem np. żyletkę, czy imitują popękaną taflę. To atrakcyjne rozwiązanie dla ludzi ceniących niebanalne dekoracje, ale wymaga odwagi i odpowiedniej stylizacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.