Loading...
Remont

Gdzie robić zakupy przed remontem?

Pędzel

Remont to poważny wydatek w domowym budżecie, który pochłania sporą ilość gotówki i czasu. Dodatkowym aspektem jest znalezienie i opłacenie dobrej ekipy, jeśli nie jesteśmy w stanie sami go wykonać. Zakres działań jest więc dość duży i wymaga sporych nakładów, należy więc dołożyć starań, aby ograniczyć wydatki oraz nakład pracy. Warto rozważyć wady i zalety zakupów materiałów w takich miejscach, jak market budowlany, hurtownia materiałów budowlanych i nieduże sklepy z materiałami.
ŚrubkaMarket budowlany

Markety budowlane z reguły powstają w dużych miastach, co pozwala w miarę łatwo i szybko zaopatrzyć się w materiały, o ile w takim mieście mieszkamy. Ich zaletą jest więc dostępność, jednak zazwyczaj brakuje im konkurencji, co przekładać się może na nieco wyższe ceny. Tłok panujący w takich miejscach wielu kupującym przeszkadza, ponieważ utrudnia spokojne zastanowienie się i wybór. Markety to jednak dobre rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce wyjeżdżać poza miasto po materiał (nie potrzebuje ich wiele) i dla tych, którzy nie boją się nieco wyższych kosztów.

Pędzel
Hurtownia

Hurtowania to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują wielu materiałów w atrakcyjnych cenach. W hurtowaniach opłaca się kupować dużą ilość materiałów, ponieważ dzięki temu można sporo zaoszczędzić i wynegocjować rabat. Wadą hurtowni jest zwykle ich oddalenie od miejsca zamieszkania, ale jeśli koszt transportu jest niższy, niż różnica cen pomiędzy hurtownikiem a innymi dostawcami, warto pojechać nawet do oddalonego miejsca, aby nabyć dobre jakościowo materiały w przystępnych cenach. Hurtownie nie spełnią oczekiwań osób, które potrzebują małej ilości materiałów lub takich, którym coś się skończyło i dosłownie potrzebują najmniejszej puszki farby – takie zakupy po prostu są nieopłacalne ze względu na dojazd i brak możliwości negocjacji ceny.

Puszka z farbą
Małe sklepy

Małe obiekty zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych można spotkać na każdym kroku – z reguły są naprawdę niewielkie, posiadają ograniczony asortyment i aby nabyć coś konkretnego, trzeba zwykle czekać na złożone zamówienie. Ceny w takich sklepikach z reguły są dużo wyższe, niż w marketach, czy hurtowniach, ale ich wielką zaletą jest nieduża odległość od naszego mieszkania. Choć koszty zakupów są spore, to często nie warto jechać dalej, by kupić wałek, kuwetę do farby, czy uchwyty – ceny tych rzeczy zazwyczaj są niewielkie i przepłacenie kilku gorszy nie powinno nikomu spędzić snu z powiek. Sporadyczne zaopatrywanie się w takich sklepach nie zrujnuje budżetu remontowego, a pozwoli oszczędzić mnóstwo czasu na dojazdy do marketów lub hurtowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.