Loading...
Urządzanie wnętrz

Meble do małego mieszkania – filmik

Kawalerka

Masz nieduże mieszkanie, a chcesz, by było funkcjonalne, przestrzenne i gotowe na przenocowanie gości? Nic prostszego – wybierz odpowiednie meble i przekonaj się, że nawet standardowa kawalerka nie musi być nudna i szablonowa. Zapoznaj się z poradami i obejrzyj filmik, aby Twoje małe mieszkanie zyskało zupełnie nowy wymiar.

Kawalerka
Uniwersalne i kompaktowe meble

Aby zaoszczędzić miejsce, zdecyduj się na uniwersalne, kompaktowe meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Świetnym rozwiązaniem będzie sofa z funkcja spania, która przy odpowiednim ustawieniu będzie także siedziskiem. W małych wnętrzach sprawdzą się również np. elementy, które postawione jeden na drugim pełnią rolę półek, zaś każdy z nich z osobna może być taboretem, stołkiem albo stoliczkiem. Przyda się także niewysoka ława (stolik kawowy) z wydłużanymi nóżkami i rozkładanym blatem, dzięki czemu w jednej chwili może stać się wygodnym stołem obiadowym dla kilku osób.

Kawalerka
Pomysłowe blaty

Ciekawym pomysłem do niedużych kuchni lub pokojów są opuszczane blaty, które nieużywane płasko przylegają do ściany, a gdy stają się potrzebne, można je unieść i pracować przy nich, jak na biurku lub zjeść posiłek, jak przy standardowym stole. Blaty takie mogą być także wysuwane ze ściany (jako biurko lub stolik)  lub z konstrukcji łóżka, by pełniły funkcję podstawki pod kubek, czy półki na książkę.

Mała kuchnia
Ukryte łóżko

Pomysłowe są opuszczane łóżka, które za dnia schowane są w ścianie i zewnętrzną stroną przypominają tapetę. Wieczorem można je opuścić i posłać wygodne łoże, które po schowaniu nie zajmuje cennego miejsca w małym pokoju. Takie łóżko idealnie sprawdza się w czasie nocowania gości, ponieważ jest dużo wygodniejsze, niż łóżka polowe, a w dodatku nie zabiera gospodarzom miejsca na pawlaczu.

Filmik

Praktycznych inspiracji do małego mieszkania poszukaj też na filmiku. Filmik w obrazowy sposób przedstawia, jak z pomysłem urządzić każde wnętrze i jak funkcjonalne potrafią być meble.

Źródło filmu: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.