Loading...
Remont

Wybieramy podłogę

Kamień

To, po czym stąpamy w mieszkaniu ma wartość nie tylko dekoracyjną, ale i funkcjonalną. Co wybrać: drewno, panele, wykładzinę? Zapoznaj się z wadami i zaletami kilku pokryć, aby wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Drewno

Podłogi z drewna są bardzo atrakcyjne i klimatyczne, nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Ostatnio drewno zyskało na popularności, mimo wysokiej ceny, ponieważ jest w pełni naturalne i proekologiczne. Dodatkowym atutem drewnianych podłóg jest to, że nie powodują reakcji uczuleniowych, co dla alergików ma ogromne znaczenie. O takie podłogi łatwo dbać, wraz z upływem lat zyskują coraz ładniejszy kolor i pasują do każdego wnętrza. Wadami podłóg z drewna jest ich niska odporność na zarysowania oraz skłonność do wypaczania się po wpływem wilgoci.

Drewno
Panele

Podłogi z paneli układa się tak łatwo, że nie trzeba korzystać z pomocy specjalisty. Ich zaletą jest też bogata paleta wzorów i kolorów oraz niska cena. Podłoga z paneli chroni przed utratą ciepła, zapewniając dodatkową warstwę izolacyjną. Warto jednak pamiętać, że panele mają skłonność do wypaczania się od wilgoci, często nie zapewniają odpowiedniego wygłuszenia oraz z czasem tracą na atrakcyjności i trzeba wymienić je na całkiem nowe.

Panele
Wykładzina

Położenie na podłodze wykładziny to proste, szybkie i tanie rozwiązanie. Wykładziny dobrze wygłuszają pomieszczenie, są miłe w dotyku i łatwo zadbać o ich czystość. Trzeba jednak pamiętać, że tracą kolor, gdy narażone są na działanie promieni słonecznych, dość łatwo się drą i mogą powodować alergie.

Wykładzina
Kamień

Podłogi z kamienia są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie czynników termicznych oraz wilgoci. Z czasem mogą powstać niewielkie przetarcia, ale dodają one podłodze uroku i charakteru. Takie podłogi to idealne rozwiązanie dla zapracowanych – łatwo je czyścić i starczają na lata. Kamień nie spodoba się osobom, które cenią ciepło – w dotyku taka posadzka jest zima: ziębi, w dodatku ten materiał jest bardzo drogi i trudny do atrakcyjnego ułożenia.

Kamień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.