Loading...
Porady

Montaż i obsługa kominka – filmik

Kominek bezdymny

W artykule Kominek bez dymu i sadzy przedstawiliśmy nowość na polskim rynku: w pełni ekologiczne, przyjazne użytkownikom ekologiczne kominki. Tym razem zaprezentujemy, jak prosty jest montaż takiego urządzenia i jego obsługa.

Proces montażu i obsługi ilustruje film:

Ekologiczne kominki Chantico Fire są łatwe w montażu – można dokonać tego samodzielnie, dzięki załączonej instrukcji. Wszystkie elementy kominka są idealnie dopasowane i wykonane z odpornych na temperaturę tworzyw – nie trzeba obawiać się o ich pękanie oraz uszkodzenia w trakcie użytkowania. Po złożeniu kominka można od razu z niego korzystać – kominki na paliwo nie wymagają bowiem pracochłonnego rozpalania drewnem. Ważne jest, aby montażu dokonać zgodnie z załączoną instrukcją – nie wolno pominąć żadnego elementu ani używać części spoza kompletu.

Jeśli z rozmaitych przyczyn chcemy wygasić ogień przed zużyciem paliwa w zbiorniczku, można zrobić to manualnie tak, jak ilustruje film. Płomień bez dostępu powietrza szybko gaśnie, nie ma możliwości, by rozniecił się samoistnie.

Kominek bezdymny
Kominek bezdymny

Wskazówki

  • Kominki Chantico Fire są mobilne, ale wolno je przestawiać tylko wtedy, gdy nie płonie w nich ogień. Jeśli przenosimy kominek, w zbiorniku którego jest jeszcze paliwo, to należy robić to bardzo ostrożnie i tylko wtedy, gdy płyn jest już chłodny.
  • Nie wolno dolewać paliwa do zbiorniczka w trakcie palenia się ognia ani skrapiać nim płomieni.
  • Nie należy zalewać wodą lub innym płynem płomieni ani gasić ich przy użyciu innego narzędzia, niż załączone do kompletu kominkowego. Narzędzia są wykonane zgodnie z zalecaniami specjalistów, są także funkcjonalne i w pełni bezpieczne w przeciwieństwie do narzędzi spoza kompletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.