Loading...
Remont

Remontujemy łazienkę

Łazienka

Posiadasz mieszkanie w bloku z łazienką o powierzchni około 4 metrów kwadratowych? Wydaje Ci się, że to mało? Nie załamuj rąk – jesteś w podobnej sytuacji, co wielu innych Polaków. Ważne jest, abyś dobrze zaplanował remont łazienki i przeznaczył na niego odpowiednią kwotę – wbrew pozorom remont może kosztować Cię około 7-10 tysięcy złotych. Jak obniżyć koszty bez spadku jakości? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Łazienka


Po pierwsze
Musisz mieć dobry plan. Mieszkasz w dość starym bloku? Planując remont łazienki, nie zapomnij o instalacji – przyda się nowa instalacja wodna i elektryczna. Te elementy wymienia się na początku – praca elektryka jest tańsza, niż hydraulika, ale warto wymieć za jednym remontem obie. Zanim wpuścisz do domu tych fachowców, zastanów się, jak urządzisz łazienkę – trzeba wiedzieć, gdzie i na jakich wysokościach montować poszczególne elementy. Dobry hydraulik spotka się z Twoim glazurnikiem – panowie ustalą, jak zakładać instalacje i kłaść płytki, by wszystko było idealnie dopasowane.

Po drugie

Gdy wybierasz płytki pamiętaj, że to tylko pierwszy krok. Uważasz, że stać Cię na kafelki po 100 zł za metr? Warto wiedzieć, że drugie tyle zapłacisz za kleje, fugi i pracę glazurnika. Jeśli położenie płytek w łącznej cenie ponad 200 zł za metr kwadratowy nie przeraża Cię, to wybieraj do woli najmodniejsze kolory i faktury. Jeśli zaś zależy Ci na oszczędności, kup płytki na wyprzedaży lub w dużej hurtowni materiałów budowlanych – za metr zapłacisz około 40 zł.

Łazienka

Po trzecie

Wanna czy kabina prysznicowa? A może jedno z drugim? Wybór jest trudny, ale w jego dokonaniu pomoże Ci odpowiedzenie na kilka pytań – czy w łazience ma stać kosz na pranie, pralka, suszarka? Jeśli tak, wybierz kabinę – zajmuje mniej miejsca. Zwykłe wanny są tanie, ale zajmują dużo miejsca, zaś modele łączone są praktyczne, choć też wymagają przestrzeni. O ile cenisz przestrzeń, zdecyduj się na kabinę – długie wylegiwanie się w wannie pozostaw na okres wakacji i wczasów.

Po czwarte
Każda łazienka wymaga wielu elementów dodatkowych: lustra, półki, szafki, wieszaka na ręczniki, uchwytu na ręczniki, dozownika mydła, miejsca na szczoteczki do zębów, uchwytu na papier toaletowy itd. Te drobiazgi są praktyczne i niezbędne, ale dość drogie – pamiętaj o tym, wyliczając środki na wykończenie łazienki.

Łazienka

Podsumowanie
Mimo niedużej powierzchni łazienki, koszt jej remontu jest duży – oscyluje wokół 7 tysięcy złotych wzwyż. Warto jednak oszczędzić na generalny remont, aby potem długimi latami cieszyć się piękną, funkcjonalną łazienką ze sprawnymi instalacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.