Loading...
Urządzanie wnętrz

Kolory jesieni

Kolory jesieni

Jesień wielu z nas wydaje się smutną porą roku – lato przemija a wraz z nim Słońce, wakacje i przyjemności wynikające z ciepłych dni. Warto jednak pamiętać, że jesień to nie tylko początki chłodów i deszczy – to wspaniała pora roku, która może zainspirować nas do niewielkiego remontu, cieszącego oko całą zimę.
Kolory jesieni

Jesień nie musi kojarzyć się z szarugą i zimnem – pamiętajmy, że piękna, złota polska jesień to przede wszystkim wciąż ciepłe, kolorowe dni. W parkach drzewa zaczynają przybierać soczyste barwy liści – pojawiają się kolory pełne radości, przytulne oraz ciepłe. Wielu z nas lubi takie barwy – złoto, żółcie, czerwienie, odcienie brązu. To przyjemne dla oka kolory, które ocieplają wnętrza i mogą wspaniale zdobić dom przez całą zimę.

Aby wprowadzić złotą jesień do domu można wykorzystać kilka pomysłów, które nie wymagają wielkich nakładów pracy czy finansów. Można skupić się na uroczych drobiazgach, odmalować ściany lub zmienić kilka szczegółów, aby w naszych mieszkaniach zrobiło się cieplej oraz przytulniej.

Kolory jesieni

Malujemy ściany

Ciepłe barwy mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie – sprawiają, że czujemy wewnętrzne ogrzanie, wyciszamy się. Do takich przyjemnych barw należą wszelkie żółcie, odcienie brzoskwini i moreli, pomarańcze. Ważne jest, aby te kolory nie były jaskrawe – mogą być stonowane albo soczyste. Jeśli obawiamy się dominacji jednego koloru, posłużmy się sztuczką – jedną ścianę pomalujmy na soczysty odcień, trzy pozostałe na delikatniejszy, naturalny. Pomocne będą nam także barwne paski lub tapety – jedna ściana pokryta jesienną tapetą wspaniale ozdobi pomieszczenie a pasek odświeży wnętrze.

Dodatki

Jesień w dodatkach jest bardzo łatwa do wprowadzenia w domu – wystarczy pled w kolorach jesieni, kilka poduszek, ładne zasłonki lub dywanik. Aby uniknąć przesytu, dobieraj dodatki rozważnie – nie zaśmiecaj swojego domu zbyt dużą ilością akcesoriów. Pamiętaj, że w zupełności wystarczy parę ładnych poduszek, ozdobna doniczka na kwiat i serwetka – skuś się na kilka drobiazgów w kolorze bordowym, złotym lub pomarańczowym, aby ocieplić swój salon lub sypialnię.

Kolory jesieni

Wprowadzając jesień do domu warto posłużyć się darami natury – bukiet liści czy koszyk kasztanów pięknie dekorują pokój. Możesz także trzymać w mieszkaniu jesienne kwiaty cięte – chryzantemy czy gerbery. Pamiętaj jednak, aby ich kolory oddawały urok pory roku – niech dominują czerwienie i barwy żółte.

Możesz także skupić się na akcesoriach zupełnie niewielkich, które nie zburzą stylu Twojego mieszkania – zdecyduj się wtedy na kubki do herbaty z jesiennymi zdobieniami i w jesiennych kolorach, złote serwetki czy miskę pełną czerwonych, soczystych jabłek.

Kolory jesieni

Zapach

Jesienne zapachy nie są już tak świeże i ożywcze, jak letnie. Aby Twój dom pachniał ciepłą jesienią unikaj aromatu cytryny czy mięty – wybierz zapachy przypraw (goździki, cynamon) lub dojrzałych owoców. Takie cięższe, soczyste zapachy uspokajają i sprawiają, że chętnie odpoczywasz w domu, wyciszasz się i dzięki temu przygotowujesz do zimy, podczas której cztery kąty mieszkania powinny być szczególnie przyjazne oraz przytulne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.