Loading...
Porady

W trosce o piękne okna

Karnisze Bydgoszcz

Chcesz, aby Twoje okna były piękne i praktyczne? Szukasz idealnego rozwiązania do Twojego mieszkania lub domu? Wybierz odpowiednie karnisze i zobacz, jak potrafią odmienić wnętrze!
Karnisze Bydgoszcz

Kilka razy pisaliśmy już o karniszach, ale wciąż temat nie został wyczerpany. Dobry karnisz potrafi bowiem zupełnie odmienić dawne wnętrze, źle dobrany zaś odebrać mu urok. Jak dobierać karnisze do stylu i wyglądu okna?

Najmniej kłopotu z wyborem karniszy mają ci, którzy dysponują prostymi oknami i neutralnymi wnętrzami. W takich pokojach sprawdzą się i awangardowe, dekoracyjne karnisze i takie zupełnie proste. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli pokój jest stonowany, nie warto wybierać bardzo oryginalnego karnisza, gdyż będzie za silnie kontrastował z pokojem. Lekko zdobiony będzie idealnie dekorował okno i pokój a neutralny sprawi, że całość będzie w pełni integralna. W takiej sytuacji zrezygnuj tylko z wyjątkowo zdobniczych karniszy – reszta będzie idealnie pasować.

Karnisze Bydgoszcz

Jeśli marzysz o tym, aby Twój stylizowany pokój wyglądał jeszcze lepiej, uważnie wybieraj karnisze. Zbyt delikatny karnisz będzie wyglądał karykaturalnie – bogate wnętrze z ubogą ozdobą okna. W takiej sytuacji zdecyduj się albo na karnisz z dekoracjami albo prosty, ale w zdecydowanym kolorze.

Minimalistyczne wnętrza źle będą wyglądać zarówno z ciężkimi, tradycyjnymi karniszami jak i z takimi bardzo awangardowymi. W tym przypadku jedynym dobrym rozwiązaniem są karnisze proste, bez zdobień, najlepiej metalowe.

Karnisze Bydgoszcz

Wnętrza rustykalne nie znoszą metalu – w takich pokojach sprawdzi się siermiężne drewno. Zbyt lekki lub nowoczesny karnisz zniszczy cały efekt.

Złota zasada – jeśli masz wątpliwości, jaki karnisz wybrać, zawsze zdecyduj się na opcję „mniej niż więcej”. Prosty karnisz można samodzielnie ozdobić, zaś taki z bogatymi dekoracjami czasem nadaje się tylko do wymiany, bo nie pasuje do charakteru wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.