Loading...
Inspiracje

Wesele w domu

Wesele w domu

Nie każde przyjęcie weselne odbywa się na wielkiej sali dla 200 gości przy dźwiękach zespołu muzycznego. Wbrew pozorom wiele wesel ma miejsce w domach i mieszkaniach Państwa Młodych. Jak przygotować wnętrza na podjęcie weselników?
Wesele w domu

Wesele w domu lub mieszkaniu może być równie piękne, wesołe i udane, jak to w wynajmowanym lokalu. Warto jednak wcześniej (co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem) zaplanować przygotowanie pomieszczeń weselnych. Oto krótki poradnik, jak zrobić to gustownie oraz z pomysłem.

Wesele w domu

W domu lub mieszkaniu dla potrzeb gości (których zwykle jest kilkunastu do około 20-tu) wybierz największy z pokojów – to tam ustawisz stoły i przygotujesz parkiet do tańca. Postaraj się, aby stoły ustawione były na kształt litery U – upraszcza to nie tylko obsługę biesiadników, ale także ułatwia kontakt między nimi. Jeśli nie masz jednakowych obrusów lub zastawy, trzeba w nie zainwestować, aby przyjęcie nie wyglądało kiczowato. Ładnie prezentują się jasne obrusy i wiecznie młoda perłowa lub biała zastawa stołowa. Jeśli nie masz jednakowych krzeseł wystarczy, że uszyjesz pokrowce na nie i ozdobisz je delikatnie np. kokardką. Siedziska Państwa Młodych powinny być bardziej dekoracyjne i wyeksponowane. Zadbaj, by na stołach panował ład, niech naczynia będą ładnie ustawione, postaw kilka pater z owocami, niewysokie wazony z kwiatami – goście muszą się widzieć. Pamiętaj także o kilku świecach, serwetnikach itp.

Wydziel miejsce na parkiet – warto zaakcentować ten fragment podłogi odpowiednim kawałkiem materiału. Kup antypoślizgowy materiał i połóż go, dając znać gościom, że w tym miejscu można potańczyć.

Wesele w domu

Samo pomieszczenie, w którym się je i tańczy także udekoruj, ale unikaj przesady – wystarczą żywe kwiaty w rogach pokoju, kilka białych balonów przy lamperii i oknach razem ze wstążkami.

Bez względu na to, czy sami gotujecie czy macie catering, zadbajcie o kuchnię – musi być praktyczna i zapewniać łatwy dostęp do potraw, czystych naczyń, czajników itp.

W łazience umieść świeżą butelkę mydła w płynie (jest higieniczniejsze niż to w kostce) oraz ręczniki. Pamiętaj, aby mniej więcej co godzinę-półtorej zmieniać je na świeże! W toalecie pamiętaj o zapasie papieru toaletowego, świeżym worku w pojemniku na śmieci i delikatnym odświeżaczu – wiele osób potrzebuje go, aby czuć się komfortowo. Zapas papieru możesz umieścić w wysokim, wąskim wazonie ze szkła – weselnicy mogą go sami pobierać. Kontroluj jednak jego zużycie i dokładaj nowe rolki na rozwijak i do wazonu-pojemnika. Sprawdzaj także czystość toalety, nie obawiaj się zalewać jej płynem i odświeżać nawet co godzinę.

Wesele w domu może być naprawdę wspaniałe, o ile zadbasz o właściwe przygotowanie wnętrza. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.