Loading...
Inspiracje

Rozgrzewający dom

Przemarznięcie

Wróciłaś zmarznięta z pracy lub zakupów? Czujesz dreszcze i obawiasz się, że zaraz dosięgnie Cię przeziębienie? Znamy sprawdzone i niezawodne sposoby na domowe rozgrzanie!
Przemarznięcie

Późna jesień i zima to czas, gdy po prostu marzniemy. Często zdarza się, że nawet kilka minut oczekiwania na przystanku lub krótki spacer do sklepu powodują przemarznięcie. Kiedy jesteśmy narażeni na dłuższe przebywanie na mrozie i wietrze, czujemy później przejmujące zimno i dreszcze. Jak więc rozgrzać się zdrowo i zapobiegać kolejnym przemarznięciom?

Rozgrzewamy się

Domowych sposobów na zdrową rozgrzewkę jest wiele. Gdy już znajdziemy się w naszych czterech kątach zdejmijmy z siebie zimny płaszcz i ziębiące buty. Możemy wskoczyć na chwilę pod letni prysznic – ważne jest, aby woda nie była gorąca! Zdrowo jest rozgrzewać się powoli i rozsądnie. Jeśli nie chcesz od wejścia zażywać kąpieli, zaparz sobie herbaty i dodaj do niej soku malinowego lub wybierz po prostu herbatkę lipową. Koniecznie coś zjedz! Zimą wolno jadać więcej treściwych, gorących dań z kaszą, zup i gulaszy. Dopraw danie papryką, która daje przyjemny efekt rozgrzania. Sprawdzony domowy rosół czy gęste zupy warzywno-mięsne są idealne na zimę. Nie wahaj się zjeść talerza zupy i drugiego dania z kaszą. Zadbaj tylko, by mięso nie było zbyt tłuste a sos zawiesisty.

Przemarznięcie

Zapobiegamy przemarznięciu

  • Aby ochronić się przed przemarznięciem pilnuj kilku zasad:
  • noś zimą porządne, ocieplane buty sięgające co najmniej za kostkę
  • ubieraj się na cebulkę, czyli noś kilka warstw cieńszej, lekkiej odzieży, najlepiej z naturalnych włókien
  • noś czapkę lub inne nakrycie głowy, które chroni ją i uszy!
  • używaj rękawiczek, aby nie dopuścić do odmrożeń dłoni
  • korzystaj z kosmetyków „zimowych”, stosuj dobre kremy do twarzy i rąk
  • nie pij alkoholu na rozgrzewkę podczas np. pieszej wycieczki! Alkohol daje złudne poczucie ciepła a w rzeczywistości marzniemy jeszcze bardziej i grozi nam niebezpieczeństwo upicia się a nawet zamarznięcia!
  • jeśli palisz, nie rób tego na dworze – to udręka dla ciała, przyspieszająca zapadanie na infekcje dróg oddechowychPrzemarznięcie

Na domową rozgrzewkę

Aby Twój dom był przyjazny w zimowe dni, zaopatrz się w kilka ładnych i praktycznych akcesoriów. Wybierz atrakcyjny termofor, ładną puszkę na kilka rodzajów herbat, nie oszczędzaj na dobrym kocu z polaru i grubym, ciepłym płaszczu kąpielowym oraz ręcznikach. Kup domownikom ciepłe i ładne bambosze lub grube skarpety z antypoślizgowym wykończeniem na podeszwach. Twój dom może być naprawdę ciepły i przyjazny, o ile włożysz w to trochę serca i rozsądku. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.