Loading...
Porady

Dekoracje świąteczne – jak je zrobić?

Dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wyjątkowym wystrojem mieszkania – jak dobrać dekoracje, aby były piękne i nie stwarzały wrażenia kiczu? Jak wykonać w domu atrakcyjne dodatki? Zapraszamy do lektury.

Dekoracje świąteczne

Po raz kolejny złotą zasadą świątecznej dekoracji domu okaże się umiar – kilka elementów w zupełności wystarczy, aby podkreślić charakter świąt i nie nadać domowi kiczowatego wyglądu. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości i unikać kiepskich, pstrokatych ozdób gotowych. Warto, aby poza choinką w domu znalazł się świąteczny stroik, bożonarodzeniowa serweta na stole i jedna dodatkowa dekoracja do wyboru – ozdoba okien, bukiet świąteczny, kwiat o nazwie Gwiazda Betlejemska lub coś innego. To wystarczy! Nie dekoruj domu bez umiaru, bo zacznie wyglądać jak stragan z ozdóbkami a tego nie chcesz.

Dekoracje świąteczne

Wykonujemy dekoracje

Część dekoracji i ozdób można wykonać własnoręcznie. Nie będą idealne, ale wystarczy nieco staranności i pomysłowości, aby dom był wyjątkowy, piękny oraz klimatyczny. Nie musisz mieć talentu plastycznego! Wykonanie dekoracji nie jest trudne a materiały dostaniesz bez kłopotu w sklepie papierniczym, w kwiaciarni i markecie budowlanym lub ogrodniczym.

Stroik lub bukiet. Potrzebujesz gąbki oazis, wazonu lub salaterki oraz elementów do wykonania kompozycji – gałązek gipsówki, gałązek igliwia, szyszek, suszonych kwiatów o mocnych kolorach, mchu, wstążek, ozdobnych gałązek itp. Gąbkę umieszczasz w misie lub wazonie i układasz kompozycję przez wbijanie w nią elementów – z tyłu umieść wyższe, w środku mniejsze, na przedzie zupełnie niskie. Staraj się, aby kompozycja była pełna i interesująca. Nie bój się przycinać roślin. Na końcu udekoruj całość wstążką, brokatem lub zostaw bez dodatków. Gałązki igliwia dzięki gąbce oazis nie obumrą zbyt szybko – możesz polewać gąbkę wodą.

Dekoracje świąteczne

Dekoracje z masy solnej. Wykonaj masę solną ze szklanki mąki, szklanki soli i wody. Postaraj się, aby masa była plastyczna, ale niezbyt mokra. Z masy wykonać można ozdoby choinkowe, figurki do umieszczenia w stroiku i inne. Masa najlepiej schnie na powietrzu, ale trwa to bardzo długo – suszenie w piecu musi przebiegać w temperaturze około 50 stopni Celsjusza, aby modele nie popękały.

Ozdoby na szybach. Wiele dzieci lubi tego typu dekoracje – na szyby nakleja się różne aplikacje lub maluje je brokatem odręcznie albo z szablonu. Upewnij się, że dekorację po Świętach będzie można ściągnąć a okno umyć!

Masz inne pomysły na własnoręczne dekoracje świąteczne? Podziel się nimi z innymi użytkownikami Idealnego Mieszkania – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.