Loading...
Urządzanie wnętrz

Kadzidełka, świece i olejki w domu

Świece

Każdy dom i mieszkanie powinny być pełne przytulności, ciepła oraz przyjemnych zapachów. Jeśli i Ty chcesz wprowadzić taki klimat do swojego wnętrza, zaproś do niego wszelkie świece, świeczki, kadzidełka i olejki zapachowe. Podpowiemy co zrobić, aby uniknąć nadmiaru i dobrać pasujące do siebie elementy.
Świece

Każdy z nas wie, że dom powinien być czysty, wysprzątany i pachnący – o ile z porządkami nie ma większego kłopotu, o tyle zdarza się, że z utrzymaniem ładnego zapachu już tak. Jeśli zależy nam na przyjemnym aromacie domu lub planujemy miłe spotkanie w gronie rodziny, przyjaciół albo romantyczną kolację, wybierzmy odpowiednie zapachy do domu, posiłkując się kadzidełkami, świecami i olejkami. Koronna zasada brzmi, że aby uniknąć przesytu i duchoty, najlepiej zdecydować się na jedno źródło zapachu – więc albo świeczki zapachowe (bezzapachowe są neutralne i można użyć ich, jako oświetlenia a zapach dodać z innego źródła), albo kadzidełka, albo olejki. Miks zapachów zwykle bywa męczący, może przyprawić o ból głowy i zniweczyć nasze plany.

Kadzidełka

Jakie zapachy dobierać w zależności od okazji? Jakie źródła zapachu wybrać na rodzinne spotkanie, domówkę z przyjaciółmi lub kolację w kimś bliskim? Oto kilka podpowiedzi:

Na rodzinne wizyty dobrze jest wybrać świeży, ale nieintensywny zapach np. delikatną miętę, pomarańcz, mandarynkę, zieloną herbatę itp. Te aromaty są świeże, ale subtelne, podkreślają czystość domu i jego porządek, lekko ożywiają i nie powodują senności. Rodzinne spotkania można umilić świeczką zapachową lub delikatnym olejkiem, raczej nie kadzidełkami (starsze osoby nie są ich zwolennikami, zapach kadzidła bywa czasem zbyt ciężki).

Spotkanie z przyjaciółmi można ożywić głębszymi zapachami, sprzyjającymi długim pogawędkom przy winie. W zależności od charakteru spotkania (film, dyskusja, kolacja) można wybrać zapach spośród wielu dostępnych dla kadzidełek, olejków czy świeczek. My polecamy na aktywniejsze wieczory (rozmowy, tańce w domu) świeże, ożywcze zapachy cytrusów, brzoskwini, trawy morskiej, świeżo mielonej kawy, zaś na te wyciszone, filmowe np.: ciepła brzoskwinia, aromatyczna wiśnia, przyjemna truskawka.

Świece

Romantyczna kolacja i wieczór z ukochanym to czas na zapachy orientalne, głębokie, ale subtelne – piżmo, sandałowca, paczulę i werbenę. Nutka świeżości pobudzi zmysły a erotyczny klimat orientu rozgrzeje serce.

Każdego dnia możesz umilać sobie czas zapachami, ale pamiętaj, że ich nadmiar może być przyczyną bólów głowy, piekących i czerwonych oczu, podrażnienia nosa, jak również mieszkanie przesiąka zapachami, które z czasem stają się miksem wielu aromatów (męczące, uczucie zaduchu).  Aby cieszyć się w pełni pięknymi zapachami, często wietrz mieszkanie i nie nadużywaj świec, kadzideł ani olejków – tylko stosowane z umiarem naprawdę nadają wspaniały klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.