Loading...
Urządzanie wnętrz

Własnoręczne dekoracje dla domu

Dekoracje do domu

Nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, ale marzysz, aby Twój dom był atrakcyjny, ładnie udekorowany i oryginalny? Sama wykonaj dekoracje domowe z łatwo dostępnych materiałów, niedrogich materiałów i ciesz się niepowtarzalnymi dekoracjami. Pamiętaj jednak, że zawsze modny jest umiar, więc oszczędnie udekoruj dom a stanie się przytulny i ciekawy.
Dekoracje domowe


Dekoracje z papieru

Papier to tani, bardzo uniwersalny materiał, z którego możesz wyczarować piękne dekoracje do domu. Wystarczy, że kupisz papier, z którego będziesz tworzyć prawdziwe origami – sztywny pergamin, barwione bibuły itp. Zaopatrz się także w ostre nożyczki, igłę z nitką (czasem poszczególne elementy trzeba zszyć) oraz nieco cierpliwości. Pierwsze próby mogą być nieudane, ale każda kolejna pokaże, że zdobywasz coraz większe wtajemniczenie w tej sztuce. Wykorzystaj podręczniki origami dostępne w Internecie, wskazówki i porady osób, które wykonują takie ozdoby dla przyjemności. W Sieci znajdziesz dużo rad i inspiracji, dzięki którym wykonasz przepiękne kwiaty z papieru, będące idealnym uzupełnieniem suchych bukietów.

Dekoracje do domu

Suche bukiety

Suche bukiety nie wymagają wielkich nakładów finansowych a długo cieszą oczy. Najlepiej prezentuje się jeden luźny bukiet, układ w wysokim wazonie. To elegancka, gustowna dekoracja, która nie narazi Cię na wysokie koszty. Nie musisz kupować drogich, suszonych chemicznie roślin – możesz kompozycję przygotować samodzielnie. Wystarczy, że zasuszysz kilka długich róż (susz je w luźnym pęczku lub pojedynczo, w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu, główkami do dołu; róże nie powinny być zbyt szeroko otwarte). Dokup kilka gałązek gipsówki, pomaluj farbką kilka wierzbowych witek i dodaj do kompozycji papierowe kwiaty origami, przytwierdzone do długich wykałaczek lub witek – atrakcyjna, modna kompozycja gotowa.

Dekoracje domu

Kolarz

Wykonanie atrakcyjnego kolarzu nie jest trudne – wydatkiem będzie tu duża antyrama ze szkłem, ale można zaoszczędzić, kupując tablicę korkową lub zwykłą antyramę. Wybierz starannie elementy kolarzu – mnóstwo znajdziesz ich w domu: zdjęcia, kartki pocztowe, wycinki z gazet, muszelki, korki od butelek z winem itp. Część możesz znaleźć w parku (liście, gałązki) lub dokupić elementy w pasmanterii lub sklepie papierniczym. Możliwości jest mnóstwo a kolarz zawsze jest unikalny, pamiętaj tylko, że taka sztuka nie lubi konkurencji, więc zrezygnuj z innych obrazów czy zdjęć w ramkach.

Dekoracje domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.