Loading...
Metamorfozy wnętrz

Mały remont – wielki efekt

Wiosna

Wiosna chyba już na dobre zawitała do Polski, dlatego z przyjemnością otwieramy okna na oścież, spacerujemy, odżywamy. Jednak nasze domy i mieszkania po zimie mogą nie wyglądać zbyt atrakcyjnie. W czym leży wina i jak to zmienić?
Wiosna

Zimą stosujemy ogrzewanie, które zwykle mocno przesusza powietrze. W okresie mrozów rzadziej wietrzymy pomieszczenia, co może prowadzić do nagromadzenia specyficznego zapachu i nie ukrywajmy, także kurzu i rozmaitych drobinek. Zdarza się, że w okresie zimowym po prostu też mniej dokładnie sprzątamy (nie można potem wywietrzyć pokoju!) co sprawia, że całość może po okresie grzewczym być po prostu lekko nieświeża. Są jednak proste i tanie metody na to, by mieszkanie odświeżyć i dodać mu wiosennego blasku.

Wiosna

Nie bez kozery wspomina się o wiosennych, gruntowych i solidnych porządkach – podstawą odświeżenia mieszkania czy domu jest jego naprawdę sumienne wysprzątanie. W tym zakresie trzeba dołożyć starań, by wypucować podłogi, oczyścić ściany, koniecznie uprać dywany, wykładziny i pokrycia mebli oraz umyć okna. Trzeba też wyprać firany i zasłony, oczyścić żaluzje i rolety – w zależności od tego, co posiadamy. Dopiero gruntownie wyczyszczone mieszkanie nadaje się do dalszych prac.

Wiosna

W czystym pomieszczeniu można postawić na drobne, tanie zmiany, które dadzą ładny efekt. Możesz spróbować przestawić meble, co zupełnie odmieni wnętrze. Niedużym wydatkiem będzie zakup nowych poduszek, kapy na kanapę, serwetki czy wiosennego bukietu. Warto także zadbać o rośliny doniczkowe – przesadzić je i nawieźć, by odżyły i pięknie rozkwitły za kilka tygodni. Jeśli dysponujesz nieco większym zasobem gotówki, możesz pomalować ściany – nie zapominaj przy tym o suficie. Modna jest jest asymetria kolorów, pojedyncza ściana wyklejona tapetą lub fototapeta. Bez malowania możesz inaczej odmienić ściany – przewieś zdjęcia, kup nowe ramki, stwórz kolarz, pomysłów jest naprawdę sporo.

Aby wiosna na dobre zawitała do Twojego domu, wprowadzać do niego klimatyczne dekoracje – możesz pomyśleć już o ozdobach wielkanocnych, wiosennych kwiatach, uprawie rzeżuchy itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.