Loading...
Inspiracje

Wiosenne kwiaty

Wiosenne kwiaty - przebiśnieg

Jeśli już czujesz wiosnę to znak, by zadbać o ogródek czy skrzynki na balkonie. Wiosną nasze oczy mogą cieszyć rozmaite wczesne kwiaty w różnych kolorach. Poznaj kilka z nich i upiększ swoje otoczenie!

Tulipan

Tulipany to rośliny cebulowe, które mają bardzo różnorodne kolory płatków i różne rodzaje ich kształtów. W naszym klimacie możemy uprawiać naprawdę rozmaite tulipany – od odmian jednobarwnych, klasycznych, przez papuzie, z postrzępionymi płatkami, bo bardzo awangardowe, wąskie i arystokratyczne. Tulipany wymagają jasnych, słonecznych stanowisk i zadbanej gleby, w której nie ma grzybów niszczących cebule.

Tulipany

Przebiśniegi

Przebiśniegi to urocze, malutkie kwiatuszki, które najlepiej prezentują się w kępach. Są niewysokie, mają najwyżej 15 centymetrów, kwitną bardzo wcześnie, bo jeśli aura sprzyja, to już od lutego. Kwiaty są białe z zieloną plamką.

Przebiśniegi

Krokus

Krokusy to piękne, niewysokie kwiaty, występujące w przeróżnych kolorach i odmianach, najlepiej prezentują się w skupiskach. Krokusy mogą mieć płatki jednobarwne (białe, różowe, fioletowe, żółte) lub prążkowane. Krokus ma przeciętnie zaledwie 10 centymetrów, kwitnie już od lutego, ale są odmiany kwitnące też latem i jesienią.

Krokusy

Narcyz (żonkil)

Żonkile (narcyzy) to piękne, smukłe rośliny na długich łodygach, kwitnące na biało, żółto lub dwubarwnie. W zależności od odmiany i stanowiska, kwitną od kwietnia do maja.

Żonkile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.