Loading...
Inspiracje

Wielkanocne dekoracje

Wielkanoc

Wielkanoc to nie tylko najważniejsze święta w roku, ale i czas, w którym z radością witamy budzącą się do życia przyrodę. Z tej okazji chętnie wprowadzamy do domu dekoracje, które podkreślają wiosenno-świąteczny charakter Wielkanocy. Oto kilka inspiracji, jak piękne dekoracje wykonać własnoręcznie.
Wielkanoc


Inne pisanki

Jeśli chcesz mieć w domu unikalne pisanki, nic prostszego – wystarczy że wykażesz się pomysłowością. Nie obawiaj się, jeśli nie masz dużych zdolności plastycznych – w wykonaniu artystycznych pisanek bardziej liczy się dokładność i cierpliwość, niż talent. Do przygotowania pisanek potrzebujesz – wydmuszek lub jaj na twardo, kleju szkolnego i do tapet, świeżych liści różnych ziół, wiele kolorów włóczki albo wełny, farbki plakatowe, pędzelki. Aby wykonać pisanki w listki, umyj i odtłuść wydmuszki/jajka na twardo – mycie i odtłuszczanie warto przeprowadzić w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu na naczyń. Następnie wytrzyj delikatnie skorupki i zostaw do wyschnięcia. Gdy wydmuszki/jajka są suche, naklej na nie liście przypraw lub wiosenne listki drzew/krzewów. Zachowaj między nimi odległości co najmniej 5 mm, by dekoracja była widoczna. Do klejenia użyj delikatnego kleju szkolnego lub innego, który mocno nie przywiera. Wysusz jajko suszarką do włosów, pomaluj wolne przestrzenie farbkami w jednym kolorze i ostrożnie ściągnij naklejone listki. Takim sposobem otrzymasz wiosenne pisanki w deseń liścienny! Porada – by lepiej ściągnąć liście, możesz użyć pęsety.

Wielkanoc

Drugi typ pisanek, to pisanki włóczkowe. Umyj i odtłuść skorupki, wysusz je i posmaruj mocnym klejem do tapet a następnie ciasno obwiązuj różnokolorowymi włóczkami. Nie bój się barwnego efektu! Im więcej barw użyjesz, tym Twoje włóczkowe pisanki będą ładniejsze.

Wielkanoc

Stroik

Do wykonania stroika potrzebujesz: dużej miski lub salaterki (jeśli ma nieładny wzór, obwiążesz je ładnym papierem i dodasz kokardę), gąbki oazis, wiosennych kwiatów o dość twardych łodygach (żonkile, tulipany, krokusy itp.), obsypanych listkami wiosennych gałązek, bazi, kilku ozdobnych pisanek.

Wielkanoc

Do miski włóż gąbkę oazis i powtykaj w nią dekoracyjne rośliny, by uzyskać wiosenną kompozycję – stroik. Całość udekoruj pisankami. Gąbkę podlewaj codziennie, by przedłużyć świeżość roślin. Podpowiedź – aby stworzyć ładny stroik, wysokie rośliny wtykaj z tyłu, niższe w środku, najniższe z przodu. Wolną przestrzeń między gałązkami możesz przykryć mchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.