Loading...
Remont

Kilka słów o tapetach

Tapeta ze wzorem

Tapeta także Tobie kojarzy się ze staroświeckim wnętrzem i siermiężną dekoracją pokrywającą krzywe ściany? Dzisiejsze tapety są atrakcyjne, nowoczesne i stanowią świetne wykończenie wnętrza – zapraszamy do lektury.

Tapeta ze wzorem

Tapeta tapecie nierówna. Dawne technologie i wzornictwo już dawno odeszły do lamusa a Ty wciąż obawiasz się, że tapeta w domu wygląda tandetnie, brzydko i staroświecko. Zupełnie niepotrzebnie! Obecnie mamy w sprzedaży wiele rodzajów tapet z tysiącami wzorów, nadruków i odmian struktur. Naprawdę nie musisz już myśleć o tym, czy wybrać tapetę czy nie – skup się tylko na dokonaniu dobrego wyboru.

W sprzedaży są różne tapety – z włókna szklanego, papierowe, z korka, naturalne, winylowe, japońskie (w postaci proszku!), akrylowe, fototapety i inne. Tapety mają rozmaite wzory utrzymane w setkach stylów – od subtelnych i romantycznych przez klasyczne po awangardowe oraz artystyczne. Tapety mają też różne faktury, grubość, są tapety ekologiczne, dla alergików i wiele innych. Wśród wzorów naprawdę nietrudno o zawrót głowy! Samo tapetowanie nie jest trudne, wystarczy nieco wprawy i dobry klej.

Tapeta w kwiaty

Wybór tapety nie jest łatwy, ale pomożemy Ci go dokonać. W małym pomieszczeniu ciekawym rozwiązaniem będzie pokrycie tapetą jednej ściany a pomalowanie pozostałych lub nałożenie na nie tynku strukturalnego. Takie wnętrze staje się automatycznie nowoczesne, atrakcyjne oraz świeże. Tynk zwykle ma kolor zbliżony do odcienia tapety, ale może być także inny – wszystko zależy od Twojej inwencji i odwagi. W sprawie kolorystyki sprawa jest klasyczna – ciemne tapety pomniejszają wnętrze, jasne powiększają. Wzory poziome poszerzą pokój, pionowe wyciągną go w górę sprawiając, że będzie wydawał się wyższy. Wzory geometryczne nadają się do nowoczesnych i awangardowych wnętrz, zaś klasyczne do pomieszczeń bardziej tradycyjnych.

Tapeta z nadrukiem

Odmianą tapety jest fototapeta – bardzo modna ostatnio i atrakcyjna dekoracja. Jeśli zdecydujesz się na nią, nie umieszczaj już na ścianach i we wnętrzu innych ozdób, bo uzyskasz efekt przesady. Fototapety dostępne są z najróżniejszymi nadrukami, więc nie musisz obawiać się, że w domu znajomych zobaczysz podobną.

Pomarańczowa tapeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.