Loading...
Remont

Kiedy remontować mieszkanie?

Remont mieszkania

Większy remont w mieszkaniu to duży wydatek, stres i bałagan, ale każdy chce, aby był jak najlepiej przeprowadzony a jego efekty widoczne długie lata. Niełatwo zaplanować remont tak, by zajął mało czasu a był rewelacyjnie przeprowadzony, dlatego warto przeznaczyć na niego więcej czasu. Zdecydowana większość osób wybiera więc remonty w okresie wiosennym i letnim tak, aby wziąć na ten czas urlop – czy to słuszna strategia?

Remont mieszkania

Wydaje się nam, że sezon wiosenno-letni sprzyja efektywności remontów, gdyż dzień jest dłuższy i można liczyć na ładną pogodę, która uprości proces schnięcia gładzi, farb itd. Nie jest to jednak najlepsze wyjście – wystarczy przypomnieć sobie ostatnie anomalie pogodowe. Warto wiedzieć, że plucha wiosną czy latem utrudnia schnięcie powierzchni i wydłuża proces czasem nawet do kilku dni! Inaczej sprawa wygląda zimą, gdy możemy mocno rozkręcić grzejniki, co pozwala skrócić schnięcie do zaledwie kilku godzin.

Remont mieszkania
Kolejnym aspektem przemawiającym za remontem zimą jest terminarz ekip remontowych, które wiosną i latem dosłownie zawalone są robotami. Gdy ekipa przeskakuje z roboty na robotę, to efekty remontu mogą być mizerne, co jest wynikiem zmęczenia, nerwowości, stresu. Zdecydowanie lepiej rozmawiać z ekipą jesienią i umawiać się na wczesną lub późną zimę – wtedy fachowcy mają mniej pracy i pracują zdecydowanie lepiej.

Zimą możesz także wypatrzeć wiele atrakcyjnych promocji na farby, płytki czy tapety – sklepy pozbywają się pełnowartościowych produktów, aby w nowym roku zaprezentować klientom świeżą ofertę. Zimą możesz także liczyć na wyprzedaże końcówek kolekcji itp. To duża oszczędność zważywszy, że materiały są znakomitej jakości.

Wiele wskazuje na to, by remontować zimą i jesienią – w tym okresie my także jesteśmy mniej aktywni, nie mamy tak silnej potrzeby, aby przebywać na świeżym powietrzu, poza domem. Poza tym szkoda stracić urlop na remont – lepiej przeprowadzić go zimą przez kilka tygodni, spokojnie i na luzie, niż denerwować się, że fachowcy nie wyrobią się w przypisanych nam 2 tygodniach. Mając więc wybór i możliwości zastanów się, czy nie byłoby lepiej remontować łazienki czy salonu jesienią lub zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.