Loading...
Porady

Poznaj bliżej fotele Amaki – model BIGelegant

Fotel i pufa BigElegant

Zgodnie z zapowiedziami otwieramy cykl artykułów poświęconych fotelom Amaki. Producent mebli udostępnił Redaktorom serwisu Idealne Mieszkanie fotel wraz z pufą do testowania – model BIGelegant . W dzisiejszej odsłonie przedstawimy opis fotela oraz pomysły na ich wykorzystanie.

Fotel i pufa BigElegant
Fotel i pufa BIGelegant

Jak wygląda fotel Amaki?

Na pierwszy rzut oka fotel Amaki BIGelegant prezentuje się niepozornie – przypomina duży, owalnego kształtu, wypchany worek. Mimo sporych rozmiarów mebel nie jest ciężki, łatwo go unieść, przestawić lub zmienić lokalizację, ciągnąc za sobą. Już podczas pierwszego kontaktu łatwo zauważyć, że fotel jest plastyczny, można swobodnie go formować i układać w różnych pozycjach, regulować głębokość siedziska, wysokość oparcia i kształt boków. Widać, że wnętrze mebla jest elastyczne oraz łatwe w kształtowaniu, nie jest lejące ani sztywne a poszewka zatrzymuje nadaną formę.

Materiał, z którego wykonano poszycie, jest przyjemny w dotyku – w przypadku testowanego modelu BIGelegant jest to czarna eko-skóra. Tworzywo jest miękkie, z delikatną , zbliżoną do naturalnej, fakturą skóry. Skóra ekologiczna podczas testów nie łamała się i nie pękała, nie zauważono rozchodzenia się szwów ani niezamierzonego wysypywania się zawartości komory wewnętrznej w fotelu.

Fotel posiada zamaskowany suwak, umożliwiający otworzenie mebla, dosypanie granulatu do komory czy zdjęcie poszewki do czyszczenia. Poszewka fotela kryje komorę wypełnioną kulkami ze styropianu o niedużej średnicy.  Pufa o kształcie zaokrąglonego, płaskiego stożka także posiada maskownicę a pod nią suwak, komora w jej wnętrzu wypełniona jest granulatem. Jest twardsza, niż fotel, ma nadany fabrycznie nieformowalny kształt.

Testujemy fotel BigElegant
Testujemy fotel BIGelegant

Pomysły na wykorzystanie fotela Amaki

Fotel oraz pufę pozwalają na wygodne oglądanie telewizji i czytanie książki. Meble są wystarczająco stabilne, aby w przybranej pozycji wypić napój lub coś zjeść. Przyjęcie pozycji półleżącej i oparcie nóg na pufie daje uczucie relaksu sprzyjającego nawet krótkiej drzemce. Fotel mógłby być wygodny dla kobiet karmiących piersią, gdyż jest elastyczny i pozwala na swobodne ułożenie ciała oraz podparcie ręki z dzieckiem. Pufa dobrze sprawdza się jako podnóżek lub stolik, można na niej bez obaw postawić laptopa, położyć ładujący się telefon czy talerz z przekąskami.

Dane techniczne fotela BIGelegant

Wymiary fotela – Szerokość: 90cm, Długość: 90cm, Wysokość: 137cm
Wymiary pufy – Szerokość: 70cm, Długość: 40+10cm, Wysokość: 25cm
Pojemność fotela/pufy – 380/80 litrów (faktyczna ilość granulatu w produkcje)
Rodzaj materiału – eko-skóra
Do użytku – Wewnątrz

Zapraszamy do lektury kolejnego wpisu poświęconego fotelom Amaki – publikacja naszej redakcyjnej opinii o testowanym modelu BIGelegant już wkrótce. We wpisie między innymi: informacje o jakości wykonania, dostępności kolorystycznej, ocena trwałości oraz wygody – zachęcamy do przeczytania i obejrzenia nowych zdjęć!

Zapraszamy także do odwiedzenia sklepu internetowego, w którym można zamówić testowany przez nas fotel BIGelegant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.