Loading...
Inspiracje

Meble z kartonu – fanaberia, sztuka, trend?

Pufa z kartonu

Meble z tektury – nie brzmi to zbyt… dumnie. Niemniej im głębiej wchodzi się w tematykę mebli z kartonu, tym jaśniej widać, że nie jest to ani fuszerka, ani nietrafiony wymysł ekologów. To niemal nowa moda, trend meblarski i stylistyczny, który warto poznać. Zapraszamy do lektury i obejrzenia zdjęć.

Regał z kartonu

Meble z tektury – charakterystyka

Meble z kartonu – pierwsze skojarzenie – to meble z papieru a więc nietrwałe, nie do użytku, o walorach wyłącznie dekoracyjnych. Otóż nieprawda. Okazuje się bowiem, że tekturowe meble kartooni są naprawdę funkcjonalne, praktyczne oraz piękne, o czym zapewnia producent.

1. Nie jest prawdą, że takie meble są delikatne i niesolidne – wbrew pozorom karton użyty w procesie produkcji jest trwały. Z odpowiednio preparowanej i lakierowanej tektury powstają najróżniejsze meble – od puf, przez stoliki i komody, po regały i puzderka na drobiazgi. Meble są na tyle solidne, że można na nich siadać, układać na nich książki, dekoracje, komplety do kawy itd.

2. Kartonowe meble spodobają się osobom o ekologicznych aspiracjach – meble kartooni w 70% składają się z makulatury. To pomysłowa metoda na jej wykorzystanie, która chroni środowisko naturalne a przy tym pozwala zyskać nowy, praktyczny mebel do domu. W produkcji używane są także bezpieczne dla natury kleje oraz lakiery.

Komoda z tektury

3. Meble kartooni nie wyglądają tandetnie, co można zauważyć na zdjęciach. Każdy egzemplarz wykonany jest dokładnie oraz precyzyjnie, atrakcyjne są także zdobienia. Klient może wybrać własny, unikalny wzór lub zdecydować się na gotowe estetyczne dekoracje.

4. Inną zaletą, o której wspomina producent, jest lekkość mebli z kartonu – można je z łatwością przenosić i przestawiać, co w przypadku modeli z drewna lub sklejki jest utrudnione. Meble są dobrej jakości, trwałe i ładne a ich cena jest zachęcająca, jak na nowość – komodę można nabyć za około 700 złotych. Choć wydaje się to wysoką kwotą za meble z tektury to trzeba pamiętać o tym, że surowiec kosztuje, jego spreparowanie także, producent nabywa też dobrej klasy kleje oraz lakiery a także wykorzystuje unikalne wzornictwo – to wszystko sprawia, że meble są wyjątkowe. Cena nie jest bardzo wygórowana, choć pewnie wiele osób podejdzie z rezerwą do mebli z kartonu – warto jednak poznać je lepiej, obejrzeć, skontaktować się z producentem – być może będą to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Pufa z kartonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.