Loading...
Porady

Liczna rodzina foteli Amaki – zapraszamy

Model FUNKY Amaki

To już ostatni wpis poświęcony fotelom Amaki – testy modelu BIGelegant dobiegły właśnie końca a my postanowiliśmy przedstawić w ramach uzupełnienia całą rodzinę foteli wypełnionych kulkami ze styropianu. Czy inne modele Amaki są podobne do BIGelegant, jak można z nich korzystać, czy są ładne, czego nie należy z nimi robić? Zapraszam do lektury.

Model RELAX Amaki
Model RELAX Amaki

Rodzina produktów Amaki

Amaki oferuje kilka różnych modeli foteli – omawiany szeroko przez naszą redakcję BIGelegant, model FUNky, BIGone, Relax, BIGone bez pufy w komplecie i pufę-fotel KID. Modele są różne, ale wszystkie łączy podobny zamysł designerski.

Fotel FUNky jest modelem klimatycznym, posiadającym poszwy z wzorzystego wodoodpornego poliestru w 7 kolorach, które nawiązują do różnych rodzajów muzyki. Model BIGone to z kolei fotel jednocześnie nowoczesny i klasyczny, bo jego poszycia z jednokolorowego wodoodpornego poliestru są bardzo uniwersalne oraz estetyczne. Fotel Relax obszyty jest jednokolorową skórą ekologiczną. Paleta dostępnych barw poszyć jest stonowana, co nadaje meblowi elegancki wygląd. Fotelik KID zaś to mniejsza wersja większych modeli Amaki, ale nadaje się nie tylko dla dzieci – dorośli także mogą na nim wypoczywać. Ten model posiada poszwę z wodoodpornego, jednokolorowego poliestru.

Model BIGONE Amaki
Model BIGONE Amaki

Producent radzi, by fotele obszyte skórą ekologiczną użytkować tylko w domu – te z poszwą poliestrową można wynieść także na taras czy do ogrodu. Czyszczenie mebli nie jest trudne – eko skórę się przeciera, zaś poliester można ścierać lub prać w pralce.

Opinia o innych fotelach Amaki

Najbardziej ze wszystkich foteli Amaki (pod względem designu) spodobała mi się linia FUNky. Fotele mają naprawdę fajne, wzorzyste poszycia, które wpadają w oko. Inne modele wydają się nieco smutne, bo są jednokolorowe – szczególnie neutralne barwy takie jak beże wyglądają bardzo blado. – mówi Patrycja, Copywriter – Za najmniej atrakcyjny model pod względem designu uważam BIGone. Nie podoba mi się pufa a materiał wydaje się śliski a przez to nieprzyjemny w dotyku, ale być może to tylko złudzenie. Nadal uważam, że fotele zajmują dość dużo miejsca – żeby wygodnie się rozłożyć, potrzeba go naprawdę sporo. Jednak po testach BIGelegant uważam, że to wygodne fotele a to duży plus w dobie mebli, które bywają ładne, ale niestety niezbyt komfortowe.”- dodaje.

Z foteli dość trudno się wstaje, ale dla młodych, sprawnych osób to nieduży kłopot. – mówi Patrycja – Osobom starszym lub kobietom w ciąży na fotelach będzie siedziało się dobrze, ale we wstaniu musi pomóc inna osoba. Sama co prawda nie kupiłabym fotela Amaki, bo nie jestem przekonana do jego formy i mam zbyt małe mieszkanie, aby móc go użytkować, ale mebel może się podobać. Uważam, że jest wygodny, co jest niewątpliwą zaletą i jeśli ktoś ma odpowiedni metraż oraz upodobanie do takich form, powinien być zadowolony.”

Model FUNKY Amaki
Model FUNKY Amaki

Jak bezpiecznie korzystać z foteli Amaki?

Korzystanie z foteli Amaki nie wymaga szczególnego zachodu, ale należy przypomnieć o kilku zasadach bezpiecznego użytkowania. Producent upomina, aby foteli nie narażać na działanie ognia ani nie rozrywać, meble nie nadają się do skakania, nie wolno pozwalać, by w ich wnętrzu bawiły się dzieci, poszycia nie nadają się do prania w zmywarce. Warto pamiętać, by na fotelach zachować ostrożność podczas jedzenia – o ile eko skóra czyści się łatwo, to poliester może się mocno zaplamić.

Podsumowanie

Fotele Amaki mają wady i zalety – jak każdy inny mebel. Oto krótkie zestawienie najważniejszych z nich:

Zalety:

 • fotele Amaki mają nowoczesny kształt miękkiego worka
 • jakość wykonania foteli jest wysoka
 • fotele posiadają poszycia z przyjemnej w dotyku eko skóry lub poliestru, które łatwo się czyści/pierze
 • wnętrze fotela zawiera komorę z kulkami ze styropianu, których można dosypywać w miarę potrzeb
 • meble są wygodne
 • na fotelu można czytać, oglądać telewizję, pracować, jeść, drzemać itd.
 • fotele są uniwersale – każdy może z nich korzystać bez względu na wzrost czy figurę

Wady:

 • fotele są dość duże – wymagają sporej przestrzeni użytkowej
 • z foteli stosunkowo trudno się wstaje
 • design jest nowoczesny, co nie każdemu odpowiada i nie do wszystkiego pasuje
 • niektóre typy poszyć wydają się tandetne i nieprzyjemne w dotyku (BIGone)

  Pufa KID Amaki
  Pufa KID Amaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.