Loading...
Urządzanie wnętrz

Pokój dziecka jak marzenie

Nasze pociechy, tak jak i my, marzą o własnym, niepowtarzalnym kącie we wspólnym mieszkaniu czy też domu. Dzieci skupiają się głównie na aspektach wizualnych otaczającej je przestrzeni. Ważne są dla nich kolory i kształty przedmiotów. Natomiast my – dorośli zdajemy sobie sprawę, że istnieją również inne, ważne kwestie związane z urządzaniem „krainy” małego człowieka.

 

dekoracje pokoju diecka 2

Podstawą aranżacji dziecięcego pomieszczenia jest odpowiedni dobór mebli. Koniecznie trzeba zadbać o to, aby były one wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, jak też żeby nie stanowiły zagrożenia dla wiecznie biegających, ciekawych świata maluchów. Co za tym idzie, meble powinny mieć zaokrąglone krawędzie oraz być pozbawione ostrych, wystających elementów. Ważna jest także ich wysokość. Wskazane jest, aby meble były możliwie niskie, dzięki czemu można uniknąć poważnych upadków dziecka.

Dobrym pomysłem jest wybranie się na zakupy razem z naszą pociechą. W ten sposób będzie ona mogła uczestniczyć w podejmowaniu ważnych dla niej decyzji dotyczących kolorystyki bądź kształtu mebli. Na rynku są dostępne obecnie ich najrozmaitsze wersje – na przykład bajecznie kolorowe łóżko przypominające kształtem samochód osobowy lub wyjątkowo miękki fotel ozdobiony dziesiątkami różnokolorowych frędzli.

Podczas urządzania dziecięcej przestrzeni istotne jest także zadbanie o rozmaite, ozdobne detale, które wprowadzą do niej nieco „życia” i nadadzą jej swoistego charakteru. Odnosi się to między innymi do małego, dodatkowego oświetlenia, dywaników, obrazków, pudełek na cenne „skarby” oraz samych zabawek.dekoracje pokoju dziecka

Dokonując zakupu dekoracji pokoju dziecka warto jest mieć na uwadze jego zainteresowania. Każdy szkrab ma swoje ulubione postaci z bajek lub filmów, których wizerunek z całą pewnością oglądałby chętnie na otaczających go przedmiotach. Wiele sklepów oferuje niezliczoną ilość tego typu ozdób, podążając za aktualnymi preferencjami młodych klientów.

Ponadto wyboru dekoracji można dokonać sugerując się ulubionymi kolorami naszego dziecka. Umieszczenie w jego pokoju ozdób w zróżnicowanych barwach może w ciekawy sposób przełamać panującą w nim do tej pory kolorystykę. Powinniśmy pamiętać, że wielkie marzenia małego człowieka można spełnić dzięki choćby nawet niewielkim zmianom w jego otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.