Loading...
Inspiracje

Meble tapicerowane przeżywają renesans

Po latach mody na niezwykle oryginalne krzesła, kanapy czy stoły, zwłaszcza wśród starszego pokolenia wraca trend na tradycyjne, eleganckie i wygodne meble, nawiązujące do klasycznych wzorców angielskich. Gdy wydawało się, że tapicerstwo powoli staje się zawodem wymierającym, odżyła potrzeba na ręcznie robione krzesła, sofy czy nawet drzwi wytłumiające hałas.

Takie meble tapicerowane ponownie cieszą się sporym wzięciem. Minęły chyba bowiem czasy, gdy tapicerka kojarzyła się niejednokrotnie z kiczem i drobnomieszczańskim gustem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Rzemiosło polegające na wyściełaniu i obijaniu (skórą bądź tkaniną) ma się coraz lepiej i nie grozi mu raczej zagłada. Ani przez moment takie niebezpieczeństwo nie istniało w przypadku tapicerstwa przemysłowego. W masowym wydaniu zawsze będzie zapotrzebowanie na takie produkty.

Wystarczy uzmysłowić sobie jak ogromną chłonność ma w tym przypadku choćby branża motoryzacyjna (wszelkie siedziska i fotele w samochodach oraz pojazdach komunikacji zbiorowej). Meble tapicerowane na zamówienie to obecnie wręcz odrobina luksusu. Bez względu na wykorzystane materiały, końcowy efekt i tak w głównej mierze będzie zależeć od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.