Loading...
Inspiracje

Tarcica egzotyczna dla wymagających klientów

Nie obędzie się bez niej przemysł meblarski oraz producenci drewnianych okien i podłóg. Tradycyjne tarcice to już jednak za mało, aby być konkurencyjnym w branży i producenci oferują coraz to nowszy, interesujący asortyment.

Na porządku dziennym jest już tarcica egzotyczna, pozwalająca na wykorzystanie jej przy wyrobie bardzo trwałych a zarazem gustownych elementów wykończeniowych. Tego rodzaju tarcica doskonale sprawdza się poza tym w aranżacji wnętrz, dając nadspodziewanie dobre efekty wizualne. A czym tak naprawdę jest tarcica i jak powstaje?

Stanowi ona drzewny asortyment. Bierze się z przetarcia tak zwanego drewna okrągłego (pnia, korony itp., wykorzystywanych np. do stawiania słupów), będącego pod dziadzieniem pilarek. Nie ma tutaj większego znaczenia ich rodzaj – efekt końcowy będzie podobny zarówno w przypadku pilarek taśmowych, ramowych, czy tarczowych.

Finalne oblicze tarcicy może przybierać rozmaite formy. Najczęściej będziemy mieli do czynienia z belkami, łatami i listwami. Bale, łaty i krawędziarki także nie należą do rzadkości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.