Loading...
Inspiracje

Sypialnia jak ze snu

sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim

Aby to specyficzne pomieszczenie dawało nam pełną satysfakcję, musimy umiejętnie połączyć wystrój z funkcjonalnością. Nie zawsze jest to łatwe i przyjemne. Pamiętaj, że nawet najbardziej oryginalny design będzie marnym pocieszeniem, jeśli stale chodzisz niewyspany. Priorytetem jest więc optymalne posłanie. Najpierw zastanów się nad samym łóżkiem – podwójnym lub pojedynczym. Sypialnia koniecznie powinna być wyraźnie odizolowana od reszty domu lub mieszkania, zapewniając całkowitą intymność. Na pierwszym miejscu stawiaj funkcjonalność.

Wrażenia estetyczne zawsze można dopasować do kwestii pragmatycznych. Odwrotnie mogłoby być znacznie gorzej. Zaplanuj precyzyjnie jak ustawić inne, poza łóżkiem, meble. Nie powinno być zresztą ich za wiele. Najlepiej ograniczyć się do nocnej szafki. Grunt aby rozmaite przedmioty dnia codziennego nie zaprzątały naszej uwagi podczas wypoczynku.

Bardzo ważna jest również również cisz i regularne wietrzenie sypialni. Wyposaż zatem ją w dźwiękoszczelne okna i dobrej jakości drzwi oraz zapewniaj jednocześnie stały dostęp świeżego powietrza. Jest to szczególnie ważne na godzinę przed snem. W dusznym pokoju zasypia się o wiele gorzej, a i samopoczucie nad ranem pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, łóżko ulokuj pośrodku sypialni, aby dostęp do niego był swobodny z każdej strony. Przeciskanie się przez partnera bądź niechcące spotkanie ze ścianą to raczej wątpliwe przyjemności.

Głównym partnerem dla wielu osób bywa optymalna pozycja do spania. Poduszki muszą utrzymywać głowę na odpowiedniej wysokości, być miękkie ale zarazem sprężyste. Ostatnio słyszy się również sporo o poduszkach ortopedycznych oraz specjalnych wałkach. Kołdra z kolei musi zapewnić ciepło ale jednocześnie nie polecamy dawnych, grubych pierzyn rodem z dawnej, wiejskiej chaty. Współcześnie nie ma raczej konieczności wyposażania się w tak skrajne akcesoria.

Nie zapominaj również o odpowiednim, delikatnym oświetleniu oraz choćby małych dywanikach na stopy lub podgrzewanej podłodze. Zebrało się nam sporo wymogów, przesądzających o komforcie w sypialni. Warto jednak postarać się o ich realizację. Zdrowy sen i dobra atmosfera w tak intymnym miejscu wpływa na inne aspekty naszego życia, zapewniając wewnętrzną równowagę. Ciało i umysł potrzebują bowiem miejsca całkowicie odizolowanego od codziennego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.