Loading...
Inspiracje

Jesień w mieszkaniu

Jesień niekoniecznie musi kojarzyć się z nostalgią i deszczem. To ciepłe kolory przebarwiających się liści, urok brązowych kasztanów i żołędzi, pysznych orzechów, czerwień jarzębiny. To w końcu bogactwo grzybów i przede wszystkim kwiatów z których możemy ułożyć piękne kompozycje. Nie trzeba przy tym odwiedzać sklepów i kupować drogich dekoracji. Większość możesz zrobić sama. Potrzebne są tylko chęci i pomysłowość. Warto zaprosić jesień do naszych domów i zaprzyjaźnić się z nią.

Kompozycje kwiatowe wniosą świeży powiew do każdego mieszkania. Suszone wrzosy, kolorowe astry, piękne szyszki. Pozwolą stworzyć niezwykle romantyczny nastrój.

Jesienne owoce, takie jak jabłka, gruszki i śliwki możemy starannie ułożyć w ozdobnych misach i udekorować np. szyszkami czy ozdobnymi dyniami. Takie jesienne dekoracje z pewnością poprawią nam nastrój i dodadzą przytulności każdemu wnętrzu.

Jesienne kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonach. Jesienne dekoracje to głównie przepiękne dynie. Możemy je wydrążyć i ponacinać- wówczas posłużą jako oryginalne świeczniki. Zapalona świeca wewnątrz dyni to oryginalny i naturalny lampion, który z pewnością stworzy niezwykła aurę w twoim wnętrzu.

 

urodaizdrowie.pl
urodaizdrowie.pl

Jesień to pora gdzie wyciągamy z szaf rękawiczki, szaliki, czapki i ciepłe skarpetki. Wełniane ozdoby, poszewki i pokrowce, którymi przykryjesz swoje meble, sprawią, że wnętrze stanie się przytulniejsze. Można w nie ubrać wszystkie meble, albo po prostu położyć na nich poduszki w ciepłych, wełnianych poszewkach.

e-mieszkanie.pl
e-mieszkanie.pl

Jesień to kasztany, które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają wpływ na energię wewnątrz pomieszczenia. Warto położyć kilka kasztanów przy telewizorze, czy komputerze, albo przy łóżku. Z kasztanów, żołędzi i orzechów możesz ułożyć piękne wieńce. Niestety kasztany stosunkowo szybko przestają być błyszczące i wysychają. Możesz natrzeć je wazeliną, a wówczas dłużej zachowają urok świeżości i będą wyglądać naturalnie.

urodaizdrowie.pl
urodaizdrowie.pl

Jesienne świece nadadzą przytulności w ciemniejsze i chłodniejsze wieczory. Doskonale wyglądają świece, które do złudzenia przypominają szyszki. Świece zapachowe również pozwolą na odgonienie jesiennych smutków.

swieceszyszki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *