Loading...
Inspiracje

Dekoracje na Boże Narodzenie

Święta to czas, gdy chętnie dekorujemy wnętrza. W prawie każdym domu stawiamy choinkę. Jednak takie samotne drzewko to trochę za mało, aby poczuć klimat tych świąt. Wystrój mieszkań  wzbogacamy korzystając z różnych dekoracji i ozdób świątecznych. Sprawiają one, że intensywniej odczuwamy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wspaniale jeśli wykonujemy je własnoręcznie, jednak nie zawsze mamy na to czas i „możliwości”. W sklepach znajdziemy mnóstwo wyszukanych dekoracji, które wystarczy umieścić w wybranych miejscach.

Kolory związane i idealnie komponujące się ze Świętami Bożego Narodzenia to: czerwień, biel, zieleń i złoto. Warto używać ich do dekorowania wnętrz i „wyczarowania” wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Dekoracje stołu

Na stole stawiamy przede wszystkim stroiki. Najczęściej wykonane z gałęzi świerku, szyszek, świeczek, orzechów i bombek. W zasadzie każda kompozycja składająca się z tych elementów będzie doskonale pasować na świąteczne stoły.

akademiaflorystyki.pl
akademiaflorystyki.pl

Magia lampek

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z magicznym światłem kolorowych lampek. Najczęściej przyozdabiamy nimi choinki, ale lampki można wykorzystać z powodzeniem do dekoracji ścian. Lampki można przymocować do ścian taśmą malarską, a do boazerii możemy użyć pinezek.

Do przystrajania lampkami nadają się również poręcze tapczanów oraz niskie szafki czy kominek. Wszelkie przedmioty w ramach, np. obrazy, lustra można również „otoczyć”  lampkami. Często przyozdabiamy również poręcze schodów, wokół których można owinąć, czy przepleść kolorowe światełka.

poradydekoracyjne.pl
poradydekoracyjne.pl

Gwiazdy Betlejemskie

Gwiazda betlejemska (poinsecja) w intensywnym czerwonym kolorze wspaniale komponuje się z białym obrusem i nieodmiennie kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest przy tym trwała i cieszy nas swoim widokiem jeszcze długo po świętach. Dobrze znosi stawianie na stole, nie toleruje jedynie zimna, przeciągów, ani nadmiaru wody na podstawkach. Dostępna w zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Warto również przyozdobić świątecznie doniczkę, w której ją stawiamy.

twojekwiaty.pl
twojekwiaty.pl

Dekoracja okien

W grudniu przez większość dnia  panuje mrok. Na okiennych parapetach  warto ustawić specjalne świeczniki elektryczne, czy  lampiony, które wprost bajecznie wyglądają od strony ulicy.

elektrocave.pl
elektrocave.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.