Loading...
Inspiracje

Dekoracje na Boże Narodzenie

Święta to czas, gdy chętnie dekorujemy wnętrza. W prawie każdym domu stawiamy choinkę. Jednak takie samotne drzewko to trochę za mało, aby poczuć klimat tych świąt. Wystrój mieszkań  wzbogacamy korzystając z różnych dekoracji i ozdób świątecznych. Sprawiają one, że intensywniej odczuwamy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wspaniale jeśli wykonujemy je własnoręcznie, jednak nie zawsze mamy na to czas i „możliwości”. W sklepach znajdziemy mnóstwo wyszukanych dekoracji, które wystarczy umieścić w wybranych miejscach.

Kolory związane i idealnie komponujące się ze Świętami Bożego Narodzenia to: czerwień, biel, zieleń i złoto. Warto używać ich do dekorowania wnętrz i „wyczarowania” wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Dekoracje stołu

Na stole stawiamy przede wszystkim stroiki. Najczęściej wykonane z gałęzi świerku, szyszek, świeczek, orzechów i bombek. W zasadzie każda kompozycja składająca się z tych elementów będzie doskonale pasować na świąteczne stoły.

akademiaflorystyki.pl

Magia lampek

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z magicznym światłem kolorowych lampek. Najczęściej przyozdabiamy nimi choinki, ale lampki można wykorzystać z powodzeniem do dekoracji ścian. Lampki można przymocować do ścian taśmą malarską, a do boazerii możemy użyć pinezek.

Do przystrajania lampkami nadają się również poręcze tapczanów oraz niskie szafki czy kominek. Wszelkie przedmioty w ramach, np. obrazy, lustra można również „otoczyć”  lampkami. Często przyozdabiamy również poręcze schodów, wokół których można owinąć, czy przepleść kolorowe światełka.

poradydekoracyjne.pl

Gwiazdy Betlejemskie

Gwiazda betlejemska (poinsecja) w intensywnym czerwonym kolorze wspaniale komponuje się z białym obrusem i nieodmiennie kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest przy tym trwała i cieszy nas swoim widokiem jeszcze długo po świętach. Dobrze znosi stawianie na stole, nie toleruje jedynie zimna, przeciągów, ani nadmiaru wody na podstawkach. Dostępna w zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Warto również przyozdobić świątecznie doniczkę, w której ją stawiamy.

twojekwiaty.pl

Dekoracja okien

W grudniu przez większość dnia  panuje mrok. Na okiennych parapetach  warto ustawić specjalne świeczniki elektryczne, czy  lampiony, które wprost bajecznie wyglądają od strony ulicy.

elektrocave.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.