Loading...
Inspiracje

Patchworkowe narzuty

Moda na patchworki „przywędrowała” do nas z Anglii. Wykonywały je tam dawniej młode dziewczęta, które wychodząc za mąż „wnosiły” w posagu kilka lub kilkanaście takich narzut.

Patchworki stają się coraz bardziej popularne  w Polsce. Jeszcze nie tak dawno wykonywano je własnoręcznie w zaciszach domowych, głównie dzieciom, które kochają  kolory i bajkowe motywy. Obecnie, te kolorowe „cuda”  znajdziemy w wielu sklepach. Wytwarzane hurtowo, albo w 100% ręcznie.

Patchwork to wzór na który składają się kawałki materiału zszyte w jeden duży. Połączone są według wcześniejszego projektu, lub przypadkowo. Na jednej narzucie można użyć różne materiały. Jednak powinny mieć podobną grubość, ponieważ ułatwia to szycie oraz podobne właściwości (jedno prasowanie).

patchworki.art.pl

Piękne i oryginalne, chociaż bardzo pracochłonne. Odpowiednio dobrane stanowią niezwykła dekorację i potrafią zmienić charakter każdego wnętrza mieszkalnego. W sklepach znajdziesz kolorowe, albo stonowane narzuty patchworkowe. To  idealna alternatywa dla koca, czy zwykłej narzuty. Doskonałe na prezent, czy do pokojów dziecięcych. Warto zwrócić uwagę na jakość (materiał oraz precyzję wykonania).

patchworki.art.pl

Narzuty patchworkowe wykonuje się różnymi technikami, a wzory są zarówno skomplikowane i ozdobne, jak i proste i nowoczesne. Ręcznie wykonane narzuty są wyjątkowo oryginalne. Wykonywane zarówno ze sztucznych, jak i z naturalnych tkanin (poliester, nylon, bawełna, płótno, satyna, sztruks).

patchworki.art.pl

Niektóre narzuty patchworkowe są ciepłe, ponieważ wypełnione są włókniną poliestrową, dlatego  z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną kołdrę.

patchworki.art.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.