Loading...
Porady

Kupujemy lustro

Kobieta przeglądająca się w lustrze

Lustra łączą w sobie funkcję praktyczną z dekoracyjną. Warto dobrze dopasować lustro do wystroju pomieszczenia.
Mamy tyle różnych luster w rozmaitych kształtach i kolorach, że zdecydowanie się na określony model może stać się prawdziwym wyzwaniem. Dodatkowo właściwie dobrane lustra powiększają optycznie wnętrze. Lustra możemy powiesić wszędzie, w korytarzu, sypialni, każdym pokoju, przede wszystkim w łazience. Często kupujemy jedno duże lustro w którym widać całą sylwetkę, natomiast w łazience wieszamy mniejsze lustra.
Jak wybierać lustra, aby pasowały do wnętrza i spełniały swoją funkcję?

Lustra dekoracyjne

Główną dekoracją jest rama. Najbardziej ozdobne ramy mogą mieć złoty kolor i posiadać rzeźbienia. Pasują do klasycznie urządzonych wnętrz, ciężkich mebli, czy dywanów.

W galeriach kupisz natomiast wyjątkowe  lustra, których ramy to często małe dzieła sztuki, są artystyczną mozaiką, albo ręcznie malowane.

galerialuster.pl

galerialuster.pl

Lustra proste

W zwykłych ramach pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, a ozdobną w mniejszym stopniu. Harmonizują z wnętrzami minimalistycznymi i jasnymi.

Lustra możemy też podzielić na ścienne (wieszane na ścianie), które świetnie sprawdzają się w łazienkach, albo lustra stojące stawiane np. w sypialniach.

ikea.com/pl

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu lustra

1. wszelkie wady- sprawdzamy dokładnie czy powierzchnia nie jest porysowana, nie posiada pęknięć, które mogą zniekształcać odbicie.

2. lustro kupujemy do konkretnego pomieszczenia, nie odwrotnie – lustra szerokie i poziome poszerzają optycznie pomieszczenie, natomiast te pionowe sprawią, że będzie się wydawało długie i wąskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.