Loading...
Inspiracje

Dekoracje świąteczne na Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc, warto więc poszukać inspiracji na świąteczne dekoracje. Nawet kilka prostych akcentów sprawi, że wnętrze będzie wyglądać świątecznie. Wielkanocne dekoracje mogą być bardzo zróżnicowane. Zajączki, baranki i jajka są wprawdzie typowo ”wielkanocne”, ale kwiaty, świece, czy inne kolorowe „wiosenne” akcenty mogą przecież zagościć na dłużej w naszym domu.

Jak szybko i prosto udekorować dom na Wielkanoc?

Zadbaj o obrus. Najlepiej jasny, kolorowy. Jest mnóstwo obrusów ze świątecznymi motywami, które rewelacyjnie prezentują się na stołach. Ciekawym pomysłem są gotowe stroiki w które można powkładać np. pisanki.

obrusik.com

obrusik.com

Pisanki, jajka, jajeczka. Ułożone w koszyku, czy na talerzu to typowa, znana od lat świąteczna dekoracja, która zdobi każdy stół i powoduje, że wnętrze nabiera świątecznego charakteru. Zazwyczaj robimy je samodzielnie farbując naturalnie, lub gotowymi barwnikami  jajka. Potem warto natrzeć szmatką nasączoną olejem, aby podkreślić ich kolor.

pisanki1

Eleganckie świece pomogą w stworzeniu świątecznego klimatu, a jasne, kolorowe ozdoby współgrają z wiosną i ożywią każde wnętrze. Wielkanocne świece zaskakują wielością kształtów, od klasycznych pisanek, poprzez zajączki, kurczaczki i baranki, które cieszą zwłaszcza te najmłodsze dzieci.

obrus.eu

Wielkanocny wieniec np. na drzwi- to już bardziej wyszukana ozdoba dla tych, którzy chcą poświęcić więcej czasu na ambitniejsze i bardziej pracochłonne rękodzieła. Można wykonać go samodzielnie, używając suszonych, lub świeżych kwiatów, czy dowolnych ozdób świątecznych,  w które wpleciemy kolorowe skorupki od jaj, wstążki, czy gałązki.

nitkadesign.blogspot.com

Kwiaty to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych dekoracji. Można je umieszczać w koszach, albo w wazonach. Dobrym pomysłem są też kwiatki doniczkowe w ozdobnej, albo kolorowej doniczce, np. żółte żonkile.

mowimyjak.pl

Niezależnie od tego czy chcesz dekorować świątecznie mieszkanie, czy nie- Wielkanoc to idealny czas na świąteczne porządki. Pranie firan, mycie okien, wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy. Wszystkie te czynności sprawią, że wnętrze będzie jaśniejsze, uporządkowane i gotowe na przyjęcie wiosny.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt w świątecznym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.