Loading...
Urządzanie wnętrz

Baterie prysznicowe z termostatem

Zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ są nowoczesne, estetycznie wyglądają, dają oszczędność wody, a przede wszystkim zapewniają komfort kąpieli.
Termostat zamontowany w baterii prysznicowej sprawia, że nastawiona woda utrzymuje niezmienną temperaturę. Ustawiamy ją na stałe za pomocą pokrętła regulacji temperatury (termostat zapamiętuje ustawioną temperaturę, nie musisz za każdym razem ustawiać jej od nowa).

Zakres temperatury w baterii termostatycznej można ustawić w przedziale od 20 do 60°C. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie poparzeń, co jest ważne szczególnie dla dzieci. Szybkie ustawienie właściwej temperatury sprawia, że nie tracisz zbędnie czasu, ani energii potrzebnej do podgrzania wody.  Jeśli w kuchni, czy w innym miejscu ktoś odkręci wodę- to nie musisz się martwić, że czeka cię kąpiel w lodowatym strumieniu.

Baterie z termostatem z pewnością są droższe niż zwykłe baterie. Jednak ich koszt zwraca się po kilkunastu miesiącach użytkowania (modele z wariantem umożliwiającym oszczędzanie wody).

e-lazienki.pl
e-lazienki.pl

Do wyboru mamy baterie jedno, dwu lub trzy drożne. W modelach 1-drożnych bateria zasila  jeden odbiornik wody np. deszczownicę.

Popularne i wygodne są modele podtynkowe, które mają niewielki rozmiar, można je zamontować w ścianie dzięki czemu w kabinie zostaje więcej miejsca np. na inne urządzenia. Nie bez znaczenia są spore walory estetyczne, czyli fakt, że wszelkie rurki i przewody są „ukryte” w ścianie.

ravak.pl
ravak.pl

Czy termostat zawsze działa bezawaryjnie?

Niestety nie. Jeśli masz piecyk, a odległość między piecykiem a łazienką wynosi więcej niż 15 m to termostat nie poradzi sobie z wahaniami temperatury wody.

Baterie prysznicowe z termostatem- jeszcze niedawno ekskluzywna nowość na rynku , z czasem stały się powszechne i dostępne dla każdego z nas. Warto skorzystać z tej możliwości i wprowadzić powiew nowoczesności i komfortu do swojej łazienki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.