Loading...
Inspiracje

Witraże we wnętrzach mieszkalnych

malowane szkło witrażowe

Witraże to popularna ozdoba w kościołach, kojarzą się głównie z motywami religijnymi. Jednak jeśli podobają ci się, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać je we wnętrzach mieszkalnych, czy lokalach publicznych np. restauracjach. Można wkomponować  je w okna, albo w drzwi, wstawiać jako ścianki działowe, lub powiesić jak obraz. Każdy witraż tworzy wyjątkową atmosferę, ponieważ  zmienia światło wpadające do pomieszczenia. Pasują do każdego rodzaju wnętrza, zarówno nowoczesnego jak i tradycyjnego.

Witraż, w zależności od dobranej kolorystyki i techniki wykonania może dodać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru i klimatu przez zmianę odcienia naświetlenia  wpadającego do pomieszczenia światła. Decydując się na witraż jako łącznik, czy element drzwi lub okna warto też dopełnić całości wystroju lampką witrażową czy lampionem.

Najpiękniejsze witraże wytwarzane są tradycyjnymi metodami poprzez łączenie szkła. Charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką i wzornictwem. Do popularnych motywów zaliczyć możemy wzory geometryczne, albo  rośliny.

witraze.info

Pięknie wyglądają również witraże z motywami zwierząt, np. łabędziami.

witraze.info

Witraże w oknach, czy drzwiach dobrze harmonizują we wnętrzach z lampkami witrażowymi.

witraze.info

Witraże możemy zamawiać w pracowniach wg. gotowych wzorów, lub własnych pomysłów. Cena witraża zależy głównie od materiałów z jakich został wykonany. Najdroższe są witraże ze szkieł antycznych, nieco tańsze ze szkła katedralnego, natomiast najtańsze wykonane techniką angielską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.