Loading...
Porady

Wentylator, czy wiatrak dla ochłody?

wiatrak, wentylator

Wraz ze wzrostem letnich temperatur z dnia na dzień coraz bardziej  pragniemy ochłody. Latem sprzedaż wiatraków, klimatyzatorów i różnych urządzeń chłodzących rośnie w imponującym tempie. Wentylatory i wiatraki wykonane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych, albo ze stali.

Jaki wentylator, zwany popularnie wiatrakiem najlepiej wybrać, aby pasował do pomieszczenia i dobrze chłodził?

Wybierając wentylator zwróć uwagę na jego moc, która zależy od wielkości śmigła (wiatraki), albo od ilości skrzydełek (wentylatory kolumnowe).  Istotnym czynnikiem wpływającym na funkcjonalność wentylatora jest również prędkość nawiewu, która decyduje w dużym stopniu o sile podmuchu. Dobrze gdyby wentylator posiadał regulator obrotów, który pozwala kontrolować siłę powiewów. Przy zakupie wentylatora koniecznie zwróć uwagę na stabilność jego podstawy, nie ma bowiem nic gorszego niż wywracający się wentylator.

Modele ze śmigłem (wiatraki)

Najpopularniejsze nadal są modele ze śmigłem (wiatraki), które możemy podzielić na:

  • biurkowe (stawiane na biurkach) charakteryzujące się niewielkimi rozmiarami, zazwyczaj o średnicy śmigieł 40-50 cm., albo mniejsze (modele miniaturowe).

euro.com.pl

  • stojące (stawiane na podłodze), posiadają większą niż biurkowe średnicę śmigieł, a stojak na którym są umocowane pozwala na regulowanie wysokości urządzenia.

euro.com.pl

Im większy wentylator-tym ma szerszy zasięg, co zapewnia ochłodę na większej powierzchni i większej liczbie osób.

Modele kolumnowe bez śmigła (wentylatory)

Charakteryzują się brakiem „podmuchu” , który znamy doskonale z wiatraków. Jednak ich cena jest znacznie wyższa.

Sprawdzają się w miejscach o niewielkiej powierzchni, gdyż zabierają niewiele miejsca.

euro.com.pl

Niektóre modele wiatraków i wentylatorów wykonane są z wielką dbałością o estetykę i szczegóły i wyglądają naprawdę stylowo, jak np. ten drewniany wentylator.

designteka.pl

Za najtańszy wiatrak zapłacimy tylko 30 zł , warto zainwestować w takie rozwiązanie, aby upał nie był zbyt uciążliwy.
Uwaga! Nie czekaj na „afrykańskie” upały, gdyż wtedy wszyscy ruszają równocześnie do sklepów aby nabyć wentylatory. W takiej sytuacji  sprzętu najwyżej jakości może więc chwilowo zabraknąć. Lepiej pomyśleć o nim wcześniej niż zmierzyć się z wielogodzinnymi poszukiwaniami odpowiedniego wentylatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.