Loading...
Ogród

Jak zrobić ogród zimowy?

Ogród zimowy to wymarzone miejsce na relaks w zimne czy pochmurne dni. Można go opisać jako lekkie i przejrzyste pomieszczenie dopasowane architektonicznie do stylu budynku mieszkalnego.

Budowa ogrodu zimowego wymaga stosownego zezwolenia. Dlatego przed rozpoczęciem budowy należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę!

Najprościej możemy podzielić ogrody zimowe na ogrzewane i nieogrzewane. Pierwszy typ to najczęściej pomieszczenie będące częścią budynku . Ogrody nieogrzewane dobudowywane są zazwyczaj do istniejących już budynków mieszkalnych.

Planując budowę ogrodu zimowego należy koniecznie uwzględnić jego położenie w zależności od strony świata oraz funkcje jakie ma pełnić. Przykładowo wschód idealnie nadaje się na pracownię, ponieważ pomieszczenie nie będzie maksymalnie nagrzewane w południe.
Często spotykane ogrody zimowe budowane są w narożnikach domu. Takie rozwiązanie jest korzystne ze względu na dobre oświetlenie ogrodu zimowego i powoduje, że doskonale nadaje się on na oranżerię.

ogród1

Na nowoczesną konstrukcję ogrodu zimowego składają się profile aluminiowe. Odpowiednio zaprojektowane, wysokiej jakości profile stanowią zarówno o wytrzymałości budowli jaki i o jej dobrych właściwościach termicznych. W konstrukcję warto wbudować okna i drzwi, które można otwierać czy uchylać. Specjalne szyby wielosezonowe zapobiegają zarówno zbytniemu nagrzaniu pomieszczenia jak i wychłodzeniu w zimniejsze dni.

Odpowiednia wentylacja powoduje, że ogród zimowy staje się komfortowy, nie jest zbyt przegrzany czy zimny. Panuje w nim optymalna temperatura, nie jest duszno, czy wilgotno oraz napływa do niego świeże powietrze. Właściwą wentylację zapewniają odpowiednie listwy w elementach pionowych konstrukcji.
Nowoczesny ogród zimowy może posiadać centralkę sterującą wentylacją. Temperatura wewnątrz jest automatycznie regulowana w zależności od warunków zewnętrznych takich jak słońce, wiatr, deszcz.

Do budowy ogrodu zimowego warto zatrudnić profesjonalną firmę, która posiada doświadczenie w budowaniu tego typów konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.