Loading...
Ogród

Markizy tarasowe i balkonowe

markiza tarasowa

Markizy tarasowe i balkonowe to daszki z materiału, które zasłaniają powierzchnię przed zbyt intensywnym słońcem i zbyt wysoką temperaturą powietrza. Zapewniają komfortowy wypoczynek w upalne, letnie dni.

Markizy możemy podzielić na tarasowe i balkonowe. Tarasowe stosowane są do osłaniania powierzchni przy sklepach, czy nawet całych ogródków ulokowanych na wolnym powietrzu, ponieważ są większe niż balkonowe.

Generalnie markiza składa się ze stalowej belki nośnej oraz wysuwanej tkaniny rozłożonej na ramionach. Różnią się między sobą wielkością co wpływa na wzór i wygląd całej konstrukcji.

Większość markiz przeznaczonych na mniejsze powierzchnie posiada lekką konstrukcję, a ramiona wykonane są ze specjalnego stopu aluminium.
Markizy przeznaczone na większe powierzchnie posiadają stabilniejszą konstrukcję. Prawie zawsze mamy możliwość zmniejszyć zasięg czy zwiększyć szerokość markizy.

markizy2

Zazwyczaj markizy posiadają napędy ręczne, jednak zawsze można dokupić do nich napęd elektryczny, co ułatwia ich obsługę.

Daszki są zwykle dekoracyjne, często w paski i wykończone falbanką. Ilość wzorów i kolorów tkanin z jakich są wykonane jest ogromna.

Markizy odznaczają się trwałością w użytkowaniu, do ich wyrobu stosuje się najwyższej jakości stopy aluminium a tkaniny impregnuje, dzięki czemu nie ulegają niszczeniu w warunkach zewnętrznych. Większość markiz posiada dwuletni okres gwarancji.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.