Loading...
Porady

Jaki alarm do domu?

zamek do drzwi z kluczami

Dom pozostawiony bez opieki przyciąga uwagę włamywaczy. Zwłaszcza jeśli jest to nowy, czy wyremontowany budynek. Solidne drzwi antywłamaniowe często nie wystarczają. Złodziej bez trudu może dostać się do środka przez okno. Jedynym rozwiązaniem jest montaż odpowiedniego alarmu. Jaki alarm zamontować w domu?

Do wyboru mamy między innymi system alarmowy SSWiN. Składają się na niego urządzenia, które sygnalizują wtargniecie „intruza” do budynku. Wykrywa on ruch na terenie podjętym ochronie, próby włamania się przez okna, czy drzwi.

Zwykłe systemy alarmowe złożone są z zestawu różnych elementów. „Mózgiem” jest centralka połączona z czujkami oraz sygnalizatorami. Wszystkie te elementy są ze sobą łączone przewodami. Jeśli nie chcemy żeby były one widoczne- wówczas należy je wpasować w ścianę (pod tynki), co nie każdemu odpowiada.

Jeżeli nie chcemy kuć ścian to możemy zamontować alarm bezprzewodowy w którym urządzenia połączone są ze sobą drogą radiową. Jednak należy liczyć się z wystąpieniem zakłóceń, które zdarzają się częściej niż w zwykłych (przewodowych) systemach alarmowych. Problemem mogą też okazać się baterie, które wyczerpują się i należy je wymieniać. Ogromną zaletą jest możliwość monitoringu przez smartfony. Do zalet należy również szybkość z jaką można go zamontować w domu. Profesjonalna firma poradzi sobie instalacją tego typu alarmu w kilka godzin.

Najważniejsze, żeby alarm był skuteczny. Zawsze warto poradzić się specjalistycznej firmy, która najlepiej doradzi jaki alarm sprawdzi się najefektywniej w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.