Loading...
Porady

Jak pomalować ścianę?

malowanie ścian i mieszkania

Nie możesz już patrzeć na zabrudzoną ścianę? A może marzy ci się inny kolor? Najwyższa pora na malowanie ścian. Jak się przygotować do malowania?

Przygotowanie ściany do malowania
Zabezpieczamy gniazdka w ścianie, możemy je zakleić papierem czy taśmą klejącą. Podobnie osłaniamy okna i drzwi. Zdejmujemy obrazy, fotografie i inne dekoracje i sprzęty powieszone na ścianie.
Na początku usuwamy wszelkie zabrudzenia. Nie tylko plamy ale również kurz i tłuszcz, które uniemożliwiają dobre pokrycie ściany. Zaczynamy od „umycia” ściany wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wykonujemy ruchy z góry na dół. Jeśli ścianę pokrywa stara i łuszcząca się farba to należy usunąć (zeskrobać) ją szpachelką.

Oceniamy czy w ścianie są jakieś „ubytki”, czyli szczeliny. Należy je wypełnić, aby powierzchnia ściany była zupełnie gładka i jednolita. Dziury wypełniamy masą szpachlową albo akrylową. Czekamy aż nałożona masa wyschnie i ścieramy powierzchnię papierem ściernym. Przygotowaną powierzchnię gruntujemy.

malowanie1

Malowanie ściany

Będą potrzebne takie narzędzia jak wałek, pistolet malarski albo pędzel. Na duże powierzchnie najodpowiedniejszy będzie spory wałek. Natomiast pędzel przyda się do malowania kątów.
Przygotuj farbę. Zazwyczaj należy rozmieszać ją w jakimś pojemniku czy wiaderku.

Ważna jest technika jaką malujemy. Wałek przesuwamy równolegle zawsze z góry na dół. Powstałe w ten sposób pasy powinny na siebie nachodzić. Czekamy aż farba wyschnie i malujemy ścianę drugi raz. Tym razem od dołu do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.