Loading...
Aranżacje wnętrz

Czy i kiedy warto zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz?

Biuro projektanta wnętrz

Wygląd i rozkład pomieszczeń, w których na co dzień przebywamy ma duży wpływ na nasze samopoczucie, wygodę i efektywność. Wobec tego coraz częściej przykładamy dużą wagę do aranżacji domu czy miejsca pracy. Podczas remontu – lub tuż przed – niekiedy też pojawia się wątpliwość, czy zatrudnić specjalistę czy zdać się na własny gust i umiejętność zagospodarowania przestrzeni…

W pierwszej kolejności należy nadmienić, że architekt i projektant wnętrz to dwa różne zajęcia. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, natomiast warto zapamiętać, że architektura wnętrz jest pojęciem szerszym – obejmującym rozkład przestrzeni, instalacji i budowę od podstaw. Projektowanie lub dekorowanie to zaś głównie nadawanie wnętrzu charakteru poprzez dobór mebli i dodatków oraz ich odpowiednie rozmieszczenie.

Skąd zainteresowanie deAranżacja projektanta wnętrzkoratorstwem?

Aranżacja wnętrz przez fachowca jeszcze do niedawna kojarzona była z kosztownym luksusem lub niepotrzebnym wydatkiem. Obecnie opinia ta uległa zmianie, do czego przyczyniło się kilka czynników. Przede wszystkim nabywamy małe mieszkania, w których ciężko jest funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń. Poza tym obserwujemy ciekawe wnętrza na blogach, w magazynach i telewizji, zdając sobie sprawę z tego, że sami dobrze byśmy się w nich czuli. W wyniku tego, znacznie częściej niż jeszcze dekadę lub dwie temu udajemy się do projektanta wnętrz.

Dlaczego warto?

Jako laicy, znający podstawy dekoratorstwa wyłącznie z mass mediów, nie mamy pomysłu na własne mieszkanie lub mamy ich zdecydowanie za dużo. Z trudem przychodzi nam łączenie stylów i kolorów oraz podjęcie decyzji – czy wolimy formę nowoczesną, klasyczną czy romantyczną. Projektant wnętrz to nie tylko osoba odpowiednio wykształcona, ale także wyjątkowo kreatywna. Najczęściej posiada szereg ciekawych pomysłów, a łączenie dwóch, na pozór sprzecznych ze sobą nurtów, nie stanowi dla niej najmniejszego problemu. Poza tym w swojej pracy skupia się na tym, by połączyć takie kwestie jak design, ergonomia oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki temu wnętrze nie tylko interesująco wygląda, ale także spełnia swoje funkcje przez długi czas. Każdy, kto obawia się wysokich kosztów usługi powinien mieć na uwadze fakt, że dekoratorom często udaje się wynegocjować materiały w korzystnej cenie lub zastosować tańsze alternatywy. Może to być chociażby renowacja starego fotela lub komody, która kosztuje niewiele, a gwarantuje doskonały efekt.

Kiedy warto ?

Niektóre pomieszczenia są szczególnie trudne w zaaranżowaniu, na co wpływa zazwyczaj ich nietypowy kształt, wielkość lub zbyt duża ilość drzwi. Ciężko jest także obmyślić kuchnię i łazienkę, które wymagają zastosowania odpowiednich materiałów i pomieszczenia dużej ilości wyposażenia. Wówczas pomocny może być właśnie projektant wnętrz, który biorąc pod uwagę wielkość, ustawność i funkcję pomieszczenia, stworzy projekt uwzględniający niezbędne elementy. Jego pomysły często wykraczają poza koncepcje znane nam na co dzień, co umożliwia lepsze zagospodarowanie przestrzeni, chociażby poprzez zastosowanie antresoli lub mebli na wymiar. Także dzięki doborowi odpowiednich kolorów i tkanin, może optycznie zwiększyć pomieszczenie lub uczynić je bardziej przytulnym, co jest istotne w kawalerkach i wnętrzach typu open space.

Skorzystanie z usług pracowni wnętrz może odbyć się z dużą korzyścią dla właścicieli. Dzięki doświadczonemu dekoratorowi przestrzeń nabierze indywidualnego charakteru oraz będzie przyjazna w użytkowaniu dla jego mieszkańców. Jeśli pragniesz gustownego wnętrza, niepozbawionego charakteru i ciekawych rozwiązań, to projektant wnętrz jest osobą do której powinieneś się udać. Pamiętaj, że ponadczasowa i przemyślana aranżacja uchroni Cię przez rychłym remontem i będzie się stylowo prezentować bez względu na panujące w danym sezonie trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.